Jak oživit NWN2 server?

Jistě jste se někteří z vás už setkali s termínem “Stand Alone Dedicated Server”. Pokud si budete chtít založit svůj vlastní NWN2 PW server budete pravděpodobně potřebovat počítač, který poběží 24 hodině denně bez přerušení a kde poběží serverová část NWN2. Pak vás jistě bude zajímat tento článek, kde se dočtete o tom jak správně nakonfigurovat a spustit NWN2 PW server. Článek vychází z mých a Darkových zkušeností ze startu Demony 2.

Neverwinter Nights 2 server poskytuje NWN2 klientovi informace o tom, kde se hráčská postava nachází a jaké činnosti provádí. Na NWN 2 serveru se spouští všechny skripty a provádí vyhodnocovaní všech akcí vaší postavy. Pokud zakouzlíte, otevřete truhlici s pokladem, nebo šlápnete na spoušť s nepřátelskými NPC a na serveru se spustí skript. Všechny grafické operace se zas dějí na vašem počítači a to znamená že na serveru nepotřebujete plnou hru Neverwinter Nights 2, ale stačí vám tak zvaný “StandAlone Dedicated Server”, jedná se osekanou verzi hry, která je zdarma. Na serveru nepotřebujete mít CD-KEY.

NWN2 Dedicated Server Creator
Je nástroj na vytvoření NWN2 Dedicated Serveru. Tuto utilitku si můžete stáhnout ze stránek The Neverwinter Vault. Spusťte NWN2_DedicatedServerCreator.exe, kde máte instalovanou hru Neverwinter Nights 2. Instalátor se vás zeptá zda chcete instalovat originální kampaň, která zabírá kolem 2.8GB, pokud budete chtít na svém serveru tuto kampaň spouštět. Dále se vás instalátor zeptá zda chcete instalovat NWN2 datadisk Mask of the Betrayer. Uložte data serveru do vybraného adresáře (například „Neverwinter Nights 2 – Dedicated Server“), pokračujte v instalaci. Vytvořený adresář pak přesuňte na váš server. NWN2 server vyžaduje Microsoft .NET Framework Version 2.0, který můžete stáhnout zde. Pokud chcete NWN2 server doplnit o data z druhého datadisku musíte tyto soubory dokopírovat do vašeho NWN2 server adresáře z vašeho adresáře, kde máte instalovanou hru, jelikož Obsidian po druhém datadisku neprovedl aktualizaci NWN2 Dedicated Server Creatoru.

Podstatnou součástí NWN2 serveru je „Neverwinter Nights Extender 4“ a jeho pluginy, bez tohoto nástroje a pluginu XP_Bugfix nemá cenu server vůbec spouště. O „NWNx4“ jsem napsal celkem podrobný článek zde.

NWN2 server můžete konfigurovat také pomocí přepínačů, například si můžete vytvořit zástupce, který vám spustí NWN2 server a zároveň se nahraje váš modul, například:

Nezapomeňte, že modul můžete uložit rozbalený do adresáře a z adresáře ho také spouštět. To vám později, při větší velikosti modulu, ulehčí aktualizaci vašeho světa. Nebudete muset znovu a znovu kopírovat velký *.mod soubor, ale jen jednotlivé části modulu. Viz. příklad:

Seznam všech příkazů:

* -difficulty (Hardcore = 3)
* -oneparty
* -ilr
* -elc
* -adminpassword
* -dmpassword
* -playerpassword
* -autosaveinterval
* -gametype (GameSpy kategori pod kterou se vaše hra bude objevovat)
  0 = Action, 1 = Story, 2 = Story Lite, 3 = Role Play, 4 = Team, 5 = Melee, 6 = Arena, 7 = Social, 8 = Alternative, 9 = PW Action, 10 = PW Story, 11 = Solo, 12 = Tech Support
* -servername
* -pauseandplay
* -cpu (CPU na kterém NWN2 server poběží)
* -reloadwhenempty
* -maxlevel
* -minlevel
* -pvp (PVP Setting: 0 = None, 1 = Party, 2 = Full)
* -load
* -moduledir
* -module
* -publicserver
* -servervault
* -port
* -maxclients
* -crashinfo

Další věc která vás může hodně moc zmást jsou problémy s konfiguračním souborem nwn2player.ini, který je uložen jednak v dokumentech a jednak v adresáři serveru. Na to pozor, jelikož pak to čte data konfiguraci z obou souborů. Proto doporučuji použít přepínač „-home“, který vám umožní specifikovat alternativní cestu k vašemu NWN2server adresáři. Více informací o nových přepínačích najdete v příručce „Content Autodownloader Server Admin Guide“.

Konfiguraci serveru provedete v sekci Server Options (nwn2player.ini):

[Server Options]<br>
Scripts Print To Log=1<br>
Scripts Print To Screen=1<br>
Difficulty Level=3<br>
One Party Only=0<br>
Game Port=5121<br>
Max Players=6<br>
Server Name=Jindragon<br>
GameSpy Enabled=1<br>
Game Type=0<br>
Disable AutoSave=0<br>
CD Banned Behavior=0<br>
Suppress Base Servervault=0<br>
Disallow Shouting=1<br>
ShowDMJoinedMessage=1<br>
BackupSavedChars=0<br>
MPEnabled=1<br>
DMPassword=jintest<br>
PlayerPassword=questik<br>
PVP Setting=2<br>
Reload Module When Empty=0<br>
PauseAndPlay=0<br>
Auto Save Interval=0<br>
AllowLocalChars=0<br>
Game Region=0<br>
ServerDownTimer=180<br>
Enforce Legal Characters=1<br>
ItemLevelRestrictions=1<br>
[Banned Ips]<br>
0=<br>
[Banned Players]<br>
0=<br>
[Banned CD Keys]<br>
0=

Nezapomeňte si ve svém NWN2server adresáři vytvořit podadresář „logs.0„, tam se vám ukládají dva důležité log soubory „nwserverError1.txt“ a „nwserverLog1.txt„, kde najdete především všechny chyby při startu modulu a také se sem logují jednotlivé akce uživatelů.

Dole na obrázku se můžete podívat na uživatelské rozhraní NWN2 serveru. Doporučuji zaškrtnout přepínače „Disable client Override folders“ a „Disable client custom GUI“, aby si hráč nemohl do hry přinést jinou konfiguraci vlastního obsahu a uživatelského rozhrání klienta.

Nakonec si nastavte Autodownloader, který vám umožní jednoduchou distribuci obsahu k hráčům. Je to kapku složitější věc takže si opravdu dobře pročtěte oba manuály: „Content Autodownloader Server Admin Guide“ a „Autodownloader Toolset User Guide„. Autodownloader provede porovnání obsahu na klientu s tím co je uloženo na serveru a nové soubory stáhne, pozor rozdílné soubory Autodownloader bez milosti smaže, proto si uložte radši váš vývojářský adresáře s modulem do jiného adresáře. Ve starších verzích NWN2, možná si někdo na to z vás vzpomíná, se používal soubor s příponou PWC(část modulu), který si musel hráč k sobě stáhnout. Autodownloader potřebu PWC soubor odboural, místo něho se v adresáři modules(dokumenty) vytvoří adresář se jménem modulu a do adresáře se nestahují potřebné soubory modulu pro klienta. Autodownloader je skvělá vychytávka, která by neměla chybět žádnému NWN2server administrátorovi.

Na závěr upozorňuji, že toto není přesný manuál jak zprovoznit NWN2 server, vyžaduje to trošku více snahy, zapojení šedých buněk mozkových a obrnit se trpělivostí. Přeji hodně štěstí a hromady závislých hráčů na vašem NWN2 serveru!

Napsat komentář