Menu v tilesetu – NWN

Tento tutoriál bude demonstrovat možnosti využití menu pod pravým tlačítkem myši v Bioware Neverwinter Nights Aurora Toolsetu.

Menu v tilesetu (sadě dlaždic)

Jak názorně zobrazuje obr.1 dole, při práci s tiles (dlaždicemi) je možné používat kromě jiného také menu vyvolávané pravým tlačítkem myši. V tilesetu je nabízena jen jedna funkce – Vlastnosti dlaždice. Tato funkce se dá vyvolat tím, že klikneme na kteroukoliv dlaždici (čtverec na obrazovce) a nebo si označíme hned několik dlaždic najednou a pak klikneme pravým tlačítkem myši, které vyvolá tuto nabídku.


Obr.1 – Menu v tilesetu pod pravým tlačítkem myši

Vlastnosti dlaždice
Po vyvolání této funkce se objeví dialogové okénko (viz. Obr.2), které nám umožní nastavit několik zajímavých a zároveň důležitých věcí.

  • Hlavní světlo 1 & 2 – nastavuje hlavní odstín světla na dané dlaždici. Černá znamená naprostou tmu, bílá extrémní světlo. Barva je samozřejmě plně na vašem uvážení. Doporučujeme používat logiku. U venkovních lokací nedoporučujeme provádět změny, pokud si nechcete nastavit nějaké speciality. Základní osvětlení určuje ve vlastnostech lokace nastavení barvy slunce a mlhy. Barvy dlaždic jsou jen pro nastavení určitých odlišností. U tvorby interiérů to však může být docela zásadní, zvláště pak, pokud chceme realistické osvětlení. Obvykle se používá světle žlutá nebo světle oranžová pro interiéry v hospodách, obchodech nebo domech.
  • Světlo zdroje 1 & 2 – Toto se nastavuje v případě (je-li tato možnost pro danou dlaždici povolena), že na dlaždici je nějaká pochodeň, lustr nebo svícen, které mohou vrhat světlo. Je to aktivní zdroj světla, který bude osvětlovat lokaci, i když tam bude nastavena naprostá tma.
  • Smyčka animace 1,2,3 – Animace je aktivována v případě, že někde existuje již zmíněný zdroj světla (viz. výše). Animace pak zobrazuje například hořící oheň, ale může zobrazovat také cokoliv jiného.


Obr.2 – Vlastnosti dlaždice (tile)

Pokud kliknete na jedno z vysvícených barevných čtverečků, otevře se další okýnko pro výběr barev (Obr.3).


Obr.3 – Nastavení odstínu dlaždice

Napsat komentář