Modul mánie (8.díl)

V tomto článku vám popíšu skvělou a nabušenou epickou trilogii „Dark Waters„(Temné vody) od zkušeného tvůrce NWN modulů Adama Millera. Dark Waters (full) byl na NWVaultu oceněn cenou „Hall of fame“ a čtenáři NWVault stránek ohodnotili tuto sérii známkou 9.52 z 10. Epický příběh modulu se odehrává na moři, kde budete objevovat desítky ostrovů. Čeká na vás velké pirátské dobrodružství obsahující nové možnosti a zbraně, napněte plachty a vyražte na moře! Texty jsem přeložil ze stránek NWVault a z osobních stránek Adama Millera.

DW1 – Highcastle(Vyšehrad)
Říká se, že první lidé z Highcastle byli vyhnání z Heavenu(ráje), když zuřila velká válka a záplavy vymetli zem. Jiní zas vypráví jednoduší příběh drsných lidí putujících po zemi, aby přežili následky války. Highcastle býval vrcholkem hor a teď je, díky bouřkám a vlnám izolovaným ostrovem. Rybářské lodě se neodvažují cestovat daleko přes bouře které se potulují mořem, i když déšť v poslední době se zdá slabší.

Tvrdá práce tvých dědů změnila Highcastle v malou, ale prosperující vesnici. Několik velkých farem pěstuje obilí a chová dobytek doplňující rybaření, které zůstává základem na většině stolech. Teď tu je také pár dalších řemesel jako je kovárna, koželuh, dřevař, a několik dalších profesí. Lidé a další rasy zde žijí v relativní harmonii, sdružující se pro přežití. Bohatství je ojedinělé, ale lidé z ostrova mají silné srdce a dělí se o něj upřímně mezi sebou.

I přestože je Highcastle tajemství velmi dobře známé, bylo téměř zapomenuto. U úpatí ostrovní hory leží těžké kovové dveře, které jsou nedotčené, i když tu nespočet vesničanů hledalo vstup. Někteří jim daly zvláštní jména jako „Heaven’s Door“, ale většina jim prostě říká dveře do hory. Každé dítě si hraje u čtyř pilířů, které stojí venku před bránou, doufající že rozluští znaky na pilířích. Většina dospělých si prostě myslí, že je to krásné místo pro piknik.

DW2 – Beyond the Sea(Za mořem)
Jsou zde jiná potěšení, nežli mapa s pokladem, vlastní loď a ostrý vítr v plachtách. I přestože všichni námořníci vědí, že štěstěna je vrtošivá paní, se štěstím předstihnou beznaděj, jako vítr před bouří.

Přístav Brighton byl po dlouhou dobu považován za centrum civilizace, především těmi kteří ho nazývali svým domovem. Je zde mnoho kultury a uhlazenosti, ale ještě více intrik a spiknutí. Chytrý muž by se mohl nají ve službách Lorda Brightona, ale ještě chytřejší muž se může spolčit s králem pirátů, přebývající ve stínech města.

Za mořem jsou ostrovy světa. Za každou skálou přeživší bojují a získávají svojí obživu, odkrývající jaké bohatství měli před katastrofou. Říká se že žebrák může ráno odejít s mapou a rýčem, vracející se pak domů s dostatkem zlata i pro krále. Jiní zas říkají, takové záležitosti jsou leda dobré pro piráty a hrdiny.

DW3 – Hell to Pay(Zaplatit peklu)
Každý příběh má svůj konec, i když nemusí být vždy milý nebo sladký. Někdo říká, že je to cesta, která vytváří příběh, ale je to poslední kapitola, kterou si všichni pamatují. V životě, nejlepší v co jeden můžete doufat je napsat pár pasáží předtím než kniha je hotová.

„Je těžké vyprávět, dívat se zpět, jak mě sem zavedla moje cesta. Moře štěstí má svojí vlastní logiku, s proudy a vánkem mimo chápaní lidí. Lituji hodně věcí, ale ničeho tolik jako selhání v mých povinnostech. I když dnes budu viset, královna přece přijde.“
(Kapitán Masterson, proslov z popraviště.)

„Smrt je dluh, který my všichni musíme zaplatit.“
(Pierre Marley, správce přístavu.)

Komentáře hráčů:

Eden Hellfire
Výborná práce! Tohle je jeden z pár modulů, který jsem hrál a o kterém si myslím, že by měl být přídavkem nebo nejméně Bioware by tě měla najmout pro tvorbu přídavků. Hlasy postav byly dobře zahraný, hádanky nebyly moc těžké, tak abych začal být frustrovaný a smazal hru, a absolutně strhující linka příběhu. Fantastická práce! Dávám známku 9.75 jenom kvůli matce na začátku (Mamka Heathera), zní jako by byla nahrána trošku moc blízko mikrofonu. I přes tento malý problém, tento modul patří mezi mých prvních 5. K čertu, mám ho radši než některé věci které vydalo Bioware!

Khaevil
Zatím tady kolem nejlepší modul. Myslím že je na stejné úrovni se „Storm of Zehir“, který dělá hru lepší kvůli příběhu. Další moduly hráčů ani trošku nedosahují kvality tohoto modulu. Osamělé plachtění, pirátské karty, hrdina loutny a bohužel ne moc využitý psionický boj, může udělat tento modul průkopnický. Tento modul je prostě úžasný.

Poznámka Jindragon: Stáhl jsem si exe instalátor moudulu Dark Waters, který má ucti hodných 567 mega. Prvních několik minut hry se střídá jedna filmová scéna za druhou, jenž jsou nabité anglickými dialogy, proto nedoporučuji tento modul stahovat hráčům se slabou angličtinou. Modul si můžete stáhnout zde.

Napsat komentář