Návod pro přihlášení do hry NWN2 pro více hráčů (multiplayer)

Tak teď asi udělám radost těm co by si rádi zahráli multiplayer Neverwinter Nights 2, ale nevědí jak na to. Na foru BioWare jsem našel pěkně udělaný návod(tutorial) pro úplné newbíky od GrinningFool. No a jak jinak, přeložil jsem ho pro vás, to jsem hodný že?

Následující instrukce jsou pro připojení do multiplayer hry nebo na server Perzistentního světa.

Připojení k PW/Multiplayer serveru

 1. Spusťte Neverwinter Nights 2
 2. V hlavním menu, vyberte Multiplayer
 3. Jestliže jste se před tím nezaregistrovali, vyberte „Create New Account“ a vyplňte formulář. „Bioware Community Name“, který vyberete, také vytvoří účet na NWN2 diskusi. Klikněte na OK když budete hotovi.
 4. Jestliže už máte vytvořený účet, vložte uživatelské jméno a heslo. Po zadání klikněte na „Sign In“.
 5. Klikněte na „Join Internet Game“
 6. Brouzdejte servery pomocí výběru druhu hry (Game Types). Nezapomeňte počkat sekundu nebo dvě po té co vyberete jiný typ hry, tak aby byl čas na nahrání seznamu.
 7. Klikněte na server, který vás zajímá. Kliknutím na jméno jakéhokoliv pole můžete seznam setřídit. Například, pro setřídění podle hráčů online. Klikněte nahoru na „Players“.
 8. Stáhněte požadovaný soubory pro server, který vás zajímá. Podrobně je to popsané dole.
 9. Klikněte na „Connect“(připojit).
 10. Vytvořte si vaší postavu a začněte hrát!
  Stažení požadovaných souborů
  Před tím než začnete hrát na serveru, musíte nejdříve stáhnout požadované soubory serveru. Postupujte takto:
 11. Klikněte na tlačítko označené „Server Details“(informace o serveru)
 12. Podívejte se na pole „Server Description“, zde by jste měli najít web adresu.
 13. Jděte na uvedené web stránky. Zde většinou najdete jednoznačně identifikovatelný link na požadované soubory ke stažení.
 14. Stáhněte všechny potřebné soubory. Běžně budou prezentovány jako seznam souborů. Některé servery, mohou vyžadovat registraci na jejich stránkách, před tím než vám poskytnou soubory ke stažení.
 15. Rozbalte soubory. Většina souborů je k vám distribuována v komprimovaném formátu, takže mohou být stažené rychleji. Soubory s příponou „.7z“ nebo „.tar.gz“, můžete rozbalit pomoci WinRar. Když soubor má příponu .zip, nebo když Windows označí soubor jako „Compressed Folder“, můžete ho otevřít přímo bez instalace pakovacích programů, Některé servery neposkytují soubory v zapakovaném formátu. Jestliže soubor nekončí „.rar“, „.7z“, „.zip“ nebo „.tar.gz“, pak není zabalen(komprimován). Můžete pak rovnou přejít bez problému k dalšímu kroku a nemusíte rozbalovat soubory z archivu.
 16. Instalujte potřebné soubory. Zde je obecný průvodce, kde se dočtete kam různé soubory patří, nezapomeňte, že váš vybraný server nemusí používat všechny druhy zde uvedených souborů. Jediná věc kterou všechny servery požaduji je „PWC“ soubor.
  a) Soubor s příponou PWC patři do DocumentsNeverwinter Nights 2pwc
  b) Soubor s příponou TLK patři do DocumentsNeverwinter Nights 2tlk
  c) Soubor s příponou HAK patři do DocumentsNeverwinter Nights 2hak
  d) Jestliže je soubor ingamegui.ini zahrnutý, musí být vložen do My DocumentsNeverwinter Nights 2uidefault
 17. Speciální soubory
  a) Některé servery používají soubory kampaně. Soubory kampaně musí jít do adresáře My DocumentsNeverwinter Nights 2Campaigns. Většino je jméno adresáře zmíněné na stránkách serveru v sekci download.
  b) Některé severy mají soubory, které se musí vložit do Override. Rozbalte soubory do My DocumentsNeverwinter Nights 2Override. Nezapomeňte že vloženi souborů do override může mí nepředpokládaný výsledek, především když hrajete na různých serverech, nebo singl modul, a nebo stále hrajete oficiální kampaň.
  Nakonec, prosím pozor, některé servery mají automatickÿ instalační program a další řešení pro správnou instalaci všech potřebných souborů. Jestliže na web stránce najdete speciální instrukce pro instalaci nebo nastavení, vždy postupujte podle těchto instrukcí.

Časté otázky:

Otázka: Jestliže není uvedena adresa webu v server details. Kde najdu soubory ke stažení?
Odpověď: Naneštěstí, jestliže vás admin serveru neinformuje o místě, kde jsou soubory ke stažení, pak nemůžete hrát na tomto serveru. Můžete zkusit najít stránky tohoto serveru pomocí vyhledávače.

Otázka: Našel jsem stránku, ale nemůžu nikde nají soubory ke stažení.
Odpověď: Stává se to často. Nejlepší je napsat email aminovi serveru a vysvětlit mu, že nemůžete najít potřebné soubory ke stažení. Slušně ho poproste, ať vás navede na místo, kde jsou soubory ke stažení k dispozici.

Otázka: Popis serveru není celý. Nemohu přečíst celou stránku!
Odpověď: Naneštěstí, mnoho administrátorů serverů, neberou na vědomí velikost limitu v poli popisu serveru. Jestliže nenajdete stránky serveru, třeba pomocí vyhledávače, nebudete se moci k serveru připojit.

Otázka: K čemu slouží tyto pole „Module Website“ a „PWC File“? Nebude jednoduší, když to napíšu na vlastní stránku?
Odpověď: Jestliže admin server nastaví jejich server správně, tyto pole obsahují stránky serveru, a někdy také přímý link na soubory ke stažení.

Otázka: Co je to PWC soubor?
Odpověď: Tento soubor obsahuje informace pro server, ke kterému se snažíte připojit.

Otázka: Když jsem stáhnul PWC soubor, mám celý modul?
Odpověď: Ne. Máte jen minimum soborů potřebných k připojení k serveru. Nemáte bytosti, věci, scripty a další zdroje, které jsou na serveru.

Otázka: Když se podívám na seznam serverů, některý servery jsou červené a jiné zas šedé. Co to znamená?
Odpověď: Červeně označený server vyžaduje heslo pro připojení k serveru. Pravděpodobně se budete muset zaregistrovat na stránkách serveru, aby jste získali heslo a stáhly potřebné soubory. Šedivé servery běží pod rozdílným patchem, než máte instalovaný. Stává se to často po té co je vydán beta patch(některé servery provedly instalaci beta patche) a po té co je vydán finální patch(některé servery ještě neprovedly instalaci nového patche).

Otázka: Vytvořil jsem postavu a zkusil jsem se připojit, ale byl jsem okamžitě poslán zpět do hlavního menu! Nebo. Když jsem vytvořil postavu a připojil jsem se ke hře, NWN2 spadlo! Co mám dělat?
Odpověď: Pokud se jedna z těchto věcí stane, znamená to, že nemáte instalovaný PWC soubor tohoto modulu. Postupujte podle návodu v sekci „Stažení požadovaných souborů“.

Poznámka: Seznam NWN2 PW světů najde na NWNList Scry.

Napsat komentář