Nejlepší Hak Pack – Tilesety

Nedávno byl na NWVaultu zveřejněny ceny „Golden Dragon Awards“ za nejlepší Neverwinter Nights modifikace. Vybral jsem pro vás cenu za „Nejlepší Hak Pack – Tilesets“, kterou dostal tileset „Immersive Swamps„(Imersní bažiny) pro NWN1 od autora „lord rosenkrantz“. Přeložil jsem z NWNVaultu popis tohoto tilesetu plus popis další práce tohoto autora.

Immersive Swamps (Imersní bažiny)
Tento tileset byl vydán, aby poskytnul příslušný nástroj pro vytvoření opravdového, děsivého a krásného močálu. I když tu je okolo pár dobrých tilesetů bažin, vždy jsem cítil že nevypadají dostatečně „bažinatě“. V průběhu vývoje skutečného prostředí bažin, jsem jako první krok vydal malý tileset, který byl drastickým předěláním některých materiálů od Ilmater, CODI a Tupouna. Později jsem to zas totálně předělal. Nové textury, vegetace, tiles a kombinace terénu. V tomto procesu jsem použil některé materiály z CEPu (kompilace umístitelných objektů (placeablů)). Byly přepracovány, aby lépe zapadli do tilesetu a vloženy přímo do tiles. Také jsem použil některé materiály z Darkness over Daggerford hakpack. Specificky, chýše které jsem použil jsou předělané na placeable modely, zahrnuté v tomto hakpacku, který jsem přetexturoval, lehce debugoval a přizpůsobyl tilesetu.

Rocky Mountains (Skalnaté hory)
Vždycky jsem miloval ideu nerovného terénu v NWN, ale nebyl jsem moc spokojený s horskými tilesety, které byly vytvořeny komunitou. Byl jsem si vědom toho, že vytvoření novéh tilesetu bude znamenat obrovské množství práce, v důsledku nutnosti pracovat okolo limitacích hry, ale časem jsem se rozhodnul, že všechno to úsilí za to stojí a tak jsem začal na tilesetu pracovat. Pořád je to můj hlavní projekt, a bude tak po delší dobu. Hlavní cílem bylo udělat realistické prostředí. K docílení těchto cílů má tileset následující vlastnosti:
Systém „opravář hran“, který se snaží poměrně úspěšně vypořádat s efektem „dortové-vrstvy“ kvůli způsobu jak NWN zvedá terén. Vždycky to byl hlavní problém s každým tilesetem, všechny lokace nakonec vypadají jako stupňovitá pyramida, pokaždé když nenecháte terén rovný. S příslušným a někdy extrémním tile designem a s použitím speciálního prokladu, se mi skoro povedlo vyřešit tento problém, a teď mohou být postaveny masivní hory, více přirozenějším způsobem. Stejný „opravář hran“ může být také použit pro zkrášlení jiných terénů jakou jsou skalnaté kopce a vytvořit více variací v lokaci.
Totálně inovační terén jezero/řeka s připojeným horským potokem. Bylo to postaveno pomocí více-vrstvé technologie, která nabízí pár docela dobře a přirozeně vypadajících vodních efektů, u kterých ale zabere nějaký čas jejich nastavení.
Úplně nové kruhovité „domorodé“ budovy, Byly navržené se záměrem poskytnout prostředí s nepatrnou příchutí hobbití a gnomí kultůry.

TNO hrady. Původně jsem neplánoval je zahrnout, ale po následujících požadavkách z komunity, a po zjištění, že by mohli skvěle zapadnout do prostředí skalnatých hor, vzal jsem „rural“ část hradů, nastavil a lehce jsem je sloučil do jednoho tilesetu, výsledek byl vynikající.

Marble Elven Interiors Redux (Mramorové elfí interiéry)
Jedná se o mojí osobní předělávku tilestu vydaného WB Helvene a mnou před dubnem 2006. Záměrem bylo (a pořád je) poskytnout interiéry s atmosférou elfí kultůry. Tato verze tilesetu zahrnuje dvě rozdílné skupiny terénu, prokladů, vlastností. Původně byl tileset založen na bioware sestavách, přepracován v čase prvního vydání, a dále mnou přepracován do této verze. Smazal a nahradil jsem většinu sestav(ploty, stoly, sloupy) vhodnějšími. Vytvořil jsem novou sadu textůr, zelený motiv, který myslím se nabízel jako alternativa krásné modré sadě textur, většinou díky Helvenině kreativitě (jen jsem přidal trošku své a udělal pár menších úprav) a proto jsem nemohl tento tileset opustit. Opravil jsem doslovně stovky problémů a detailů, kde jsem nebyl spokojený s minulou verzí. Také jsem přemapoval každý mesh a tile. Zabralo to trochu času, ale stálo to za to.

Hut Interiors (Interíér chýše)
Tileset interiér chýše jsem dokončil v Imersních bažinách, vytvořením prostředí interiérů, přidáním chýší z bažin, jsou li pro lizárdí kulturu nebo ne. Začal jsem plánovat jak rychle přizpůsobit mým texturám malý tileset vydaný Darkness pro Daggerford tým s jejich modulem. Ponechal jsem tam pár základních prvků, a předělal jsem celý zbytek (včetně rozdílného přístupu k umístění dveří). Místo zahrnutí malé hromady předpřipravených kombinací interiérů chýše jsem se rozhodnul vytvořit je všechny jako jednotný terény a proklady. Umožnilo to mnohem širší rozsah nastavení kombinací tileů s dalšími tiley příslušného druhu. Tento způsob přines tucty variací pro dosažení specifických potřeb.

Napsat komentář