Nové kvalitní tilesety pro NWN1

Snažil jsem se najít na NWVaultu nějaké nové kvalitní výtvory pro NWN1, jelikož u nás stále běží pár kvalitních NWN1 PW serverů. Po krátkém hledání jsem objevil tento balík tilsetů od tvůrce „sixesthrice“: „Dwarven Chasms, Catacombs, Barren Lands, Deep Dungeon & Undercity Tilesets„. Jedná se o velmi kvalitní tilesety ohodnocený čtenáři nejvyšší známkou 10. Prostředí tilesetů vás zavede do divočiny, neúrodné země, hlubokých dungů a pod město. Tilesety byly vytvořeny mezi roky 2008 a 2015. Možná tento tip pomůže tvůrcům PW zkvalitnit jejich světy.

sixesthrice píše:
WildLands Tileset (Divočina)
Haunted Woods & Moors (Strašidelný les a bažiny)
& Wildlands City (Město v divočině)

Dlouhá cesta uběhla od začátku tohoto projektu, který začal s původním tilesetem postaveném na jednoduchém terénu. Rozsahem a tématem prodělala dramatické změny. Většinu mých plánu zatím držím v tajnosti. Doufám, že budete příjemně překvapeni s tím co přijde během příštích pár releasů. Ale pro tentokrát, zde je první ochutnávka mého nového přejmenovaného „Wildlands“ tilesetu.

Zimní verze tilesetu je teď dostupná ve verzi 0.5.5, je plně kompatibilní se starou verzí a může být použita dohromady nebo s originálem.

Obsahuje:

 • Lesní, travní a vodní terény
 • Proklady cesty včetně přes les
 • Proklady kamene a pevnostní zdi
 • Dynamický kostelní terén s proklady
 • Obezděné město, s terénem náměstí a s vodou u přístaviště
 • Chudou městskou čtvrť a terén městského parku
 • Molo a proklady mostu

Deep Dungeon tileset(Hluboké kobky)
Tento tileset byla pro mě nějakou chvíli práce dělaná z lásky a občas s odporem, a nakonec byl vytvořen ze třech předchozích pokusů vytvořit dungeon tileset (každý jsem dělal s větším nadšením než ten předcházející). Zde je porážka mojí reputace, že nikdy nevydám dungeon tileset. Tato první beta je docela malá, ale může dát představu o tom kam směruje.

Obsahuje:

 • Jeskyní terén s proklady cesty/mostu
 • Terén podlahy ruin a proklady chodby
 • Proklady vchodu
 • Výšková úroveň se schodištěm – chodba/dveře

Undercity tileset (Pod městský tileset)
Začátek úplně nového kanálového tilesetu, s výhledem na rozrůstající se obecný tileset pro různá použití nalezená pod městem (kanály, vězení, brloh kultu zlého mág, máte základ). Jedná se o první docela malou betu, ale i tak může být možná použit už teď.

Obsahuje:

 • Terén hal a síní
 • Proklady trubek

Barren Lands Tileset (Pustina)
Malý tileset, když potřebujete opravdu zatracenou, nebezpečnou pustinu. Bez toho aby vypadala jako ohnivé peklo se spálenými skálami. Další update bude obsahovat několik variací, ruin, jeskyní v čele útesu a úzký průchod kaňonem.

Obsahuje:
Terén s travnatou plání a s drsným útesem (zvýšit/snížit).

Názory hráčů a tvůrců :
Ssythilac píše: Six, jednoznačně jsi jedna z nejlepších věcí, které se stala NWN. Nový Barren tileset má velký potenciál i v tomto raném stádiu! Koncept je jednoduchý, solidní a s pravdivou atmosférou. Jestli ještě přidáš více tipů zřícenin (něco co opravdu NwN potřebuje, dobrý a starověký komplex zřícenin.), tak se z tohoto tilsetu stane výborný kousek umění.

Cmforest píše:
Děkuji velmi moc za nádhernou práci! Nemůžu se dočkat na další tvá díla.

Throt píše:
Vypadá to naprosto velkolepě. Děkuji za upload a práci na takové výborné fasádě pro NWN.

Článek jsem volně přeložil ze stránek NWVault, kde i najdete všechny zde uvedené tilesety ke stažení.

Kdo je „sixesthrice“?
Gavin ‚six‘ Jones je usmrkaný Britský teenager. Když není na univerzitě, kde studuje počítače, zeměpis, Anglický jazyk a literaturu, rád hraje na hudení nástroje, mod hry, předstírá že zná pravidla kriketu a užívá si nejrůznější další aktivity. Má rád seriál Červeného trpaslíka a Colu. Nemá rád Red Bull. Má rád pizzu se čtyřmi druhy sýru a užívá si procházky.

Napsat komentář