Pluginy do NWN2 toolsetu

Abych nebyl zas tak moc nevěrný NWN2, napsal jsem další textík pro tvůrce, kteří tvoři v novém toolsetu, nebo se na něj chystají. Jak jistě někteří z vás víte v NWN2 si můžete i modifikovat svůj toolset a to za pomocí tak zvaných pluginů. Prográmků, které vám umožní přidat do toolsetu nové funkce, tedy jedná se spíše o vylepšení uživatelského rozhraní. Takže co se v tomto textu dozvíte nového? Je zde překlad ze stránek “Neverwinter Nights 2 Toolset Guide“, kde je popsáno co to je ten plugin a jak se instaluje. Dále jsem vybral tři šikovné pluginy z NWN Vaultu a přeložil jsem vám jejich popis.

Co jsou to pluginy?
Pluginy jsou malé soubory, které se vkládají do Neverwinter Nights 2 toolset, aby rozšířily jeho funkce. Plugin nepřidává nové možnosti klientovi nebo výsledným modulům. Využívají se k urychlení práce v toolsetu. Plugin soubor je dll knihovna, která je napsaná ve Visual Studio a může být napsaná v jakémkoli podporované jazyku. V tomto textu předpokládáme, že plugin byl napsaný v C#.

Jak nainstalovat plugin?
Plugin musí se před použitím nainstalovat. Jestliže plugin není vydaný spolu s instalačním programem, musíte nakopírovat soubory pluginu(většinou konči příponou .dll do adresáře:

Zde by už měli být nějaké pluginy instalované. Jakmile je plugin zkopírován, musíte změnit nastavení v toolsetu, povolit nahrávání pluginů. Spusťte toolset a změňte nastavení ve vybraném menu View – Options. Objeví se dialog nastavení toolsetu.

Změňte položku AllowPlugins na “Load all plugins” a klikněte na OK. Toto je potřeba udělat jen jednou, když instalujete první plugin. Budete muset provést restart toolsetu, aby se změny projevily. Po startu toolsetu, když kliknete v menu na položku Plugin, měli by jste vidět nový plugin.
Jestliže už plugin nepotřebujete můžete ho smazat z Plugins adresáře.

Překlad ze stránek Neverwinter Nights 2 Toolset Guide (How to Install a Plugin by mcmillanjj)

V patchi 1.4 nefungují pluginy pro starší verze, proto si vždy zkontrolujte pro jakou verzi toolsetu je plugin přeložen.

A teď vám tu představím některé zajímavé pluginy, které jsem našel na Vaultu.

Lazjen’s CPS Inventory Manager

Tento plugin slouží ke správě inventáře bytostí, placeable a obchodů v NWN2 Toolsetu.

Seznam některých funkcí:

 • Celkový seznam věcí v jednom okně
 • Skutečná cena věci ve hře
 • Ikony jsou zobrazeny hned vedle věcí
 • Možnost zvolit množství dané věci (použij -1 pro nekonečné množství)
 • Provázání editoru vlastností s náhledem
 • Filtr pro výběr věcí, které se mají zobrazit

Na tomto pluginu se pracuje další možnosti budou v příští verzi.

Lazjen’s Icon Viewer

Jednoduchý prohlížeč ikonek (a dalších obrázků) v toolsetu.

Filter pro hledání jména soboru využívá běžné výrazy. Jestliže nevíte co to znamená tak jen napište něco do okna vyhledávaní a klikněte na search například „monk“. Aby jste zobrazily obrázky klikněte na tlačítko „show“. Jestliže vyberete velké množství ikonek, může trvat několik minut než se ikonky zobrazí. Ikonky se zobrazí spolu se jménem souboru.

Jestliže vyberete ikonky s jménem souboru začínajícím na „it_“, „Assign to Item(s)“ tlačítko se aktivuje. Můžete zde vybrat ikonku k aktuálně vybrané věci.

Tlačítko „Find Items“ je také aktivováno, když je vybrána ikonka souboru začínající s „it_“. Toto tlačítko najde věci v toolsetu (Global, Module a Campaign), které používají tuto ikonku. Dvojitým kliknutím na věc v seznamu se zobrazí jeho vlastnosti.

The Grinning Fool’s Creature Creation Wizard

Průvodce tvorbou bytostí vyplňuje mezeru v NWN2. Řeší některé neobratnosti tvorby nových NPCéček pomocí průvodce, který vám od základu asistuje tvorbou bytosti:

 • Slučuje zásadní elementy, které jsou potřeba při tvorbě bytostí.
 • Automaticky nastavuje vzhled podle vybrané (sub)rasy.
 • Umožňuje dílčí poslech hlasu bytosti
 • Umožňuje rozsáhlé úpravy vzhledu
 • Automaticky vytvoří tag a resref a nastavuje ho resref tak, aby byl unikátní. Oba mohou být změněny během procesu tvorby.
 • Umožňuje vám vybrat celkem čtyři povolání a pokouší se nejlépe nastavit dovednosti, schopnosti, odbornosti a kouzla. Při tomto procesu jsou pravidla NWN2 jádra použita z 90%. Každé povolání může mít přiřazen balík(package).
 • Umožňuje vám přidat hodnoty schopností, před automatickém přidáním kouzel a dovedností, takže NPC postavené z více povolání nemá problém s nepovolenými kouzly.
 • Nastavení rozumných standardních UI scriptů, rychlost pohybu a počet životů
 • Jednoduché rozhraní pro výběr přesvědčení a frakce(faction).
 • Vypočítává CR(challenge rating)

Napsat komentář