RP v Baldurově bráně

V modulu „Baldur’s Gate:TSCC“ je RP hra na velmi vysoké úrovni. I když není ooc úplně zakázáno, většinou potkáváte hráče, kteří se o RP snaží. Pozvání do družiny tedy většinou přijde po nějakém hezkém představením a domluvě na nějaké akci. V tábořišti za mostem, kousek od Baldurovi brány jsem potkal seržanta Kesslera z „The Flaming Fist“ (PC), chtěl jsem se do této frakce přidat, ale pak jsem zjistil, že by se paladin prý do takové organizace nepřihlásil. No, tak jsem si prošel všechny frakce na foru „Guilds and Factions“ a našel jsem tam gildu „The Order Of The Radiant Heart“, paladinové a klerici proti zlu a bezpráví, to je něco pro mého paladina! V této části fora si můžete vybrat z některých guild a pokud splníte vstupní podmínky, můžete požádat o přijetí.

V tomto článku bych chtěl trošku nakousnout RP hru, jak správně hrát na RP NWN PW. Pokud vůbec nevíte co to RP je, doporučuji se mrknout na „Průvodce Role-Playing v Neverwinter Nights„. Myslím, že NWN je právě výborný simulátor her na hrdiny jako například Dragons & Dungeons, RP hra pak přidává hře další rozměr. Na BG:TSCC není RP vyžadováno silou, můžete použít ooc, ale neměli by jste jím obtěžovat jiné hráče, například neškemrat hráče v jiné lokaci o pomoc přes tell. Co vás asi může na zahraničních RP serverech odradit je jazyková bariéra, ale i to lze překonat a nějakým způsobem vložit do vlastností vaší postavy. Rozhodně je to výborná možnost jak si levně a interaktivně procvičit angličtinu.

Další tipy jak hrát RP najdete na foru „The Watcher’s Roleplay Tips and Challenge Thread„. Všem hráčům bych především doporučoval chodit a neběhat po lokacích jak šílenci. Osvědčilo se mi u každého hráče zastavit a pozdravit. Pokud se s vámi dá postava do řeči, zkuste jednoduše odpovídat, jak vám vaše znalosti jazyka dovolí. Nemusíte nikoho ohromovat svojí RP hrou. Postavy vás většinou po krátkém seznámení pozvou do party a můžete tak prožít společná dobrodružství. Nenoste pořád zbraně a zbroj je to jednak nepohodlné a nebudí to moc důvěru k vaší postavě. Při průzkumu tohoto světa občas narazíte na skupinky dobrodruhů, kteří se ohřívají kolem ohniště. Doporučuji se zde na chvilku zastavit a zaposlouchat se do rozhovoru. Možná se vám pak podaří do pokecu přidat, uděláte si přátele a možná budete mít štěstí na DM quest. Když jsem seděl chvilku s partičkou dobrodruhů v jednom tábořišti dostal jsem dokonce nějaké RP expy. Pokud se chcete zapojit do DM hry, doporučuje se napsat o své postavě nějaký životopis a vložit ho pak na foru „Character Biography„, pro DM je pak jednoduší vaší postavu vložit do nějakého příběhu.

DM questy jsou hezky a přehledně reportovány na foru „Dungeon Masters Realm„. Líbí se mi, že každé DMko zde popisuje zadání questu, v jaké lokaci se odehrál a kdo se ho zúčastnil. Na konci zprávy pak je soupis odměn za splnění questu. Například quest od DM Rhicora „Perfectly Legal, Honey.“ z osmého srpna:

Popis questu:
„Perfektně legální med“ – lehký boj
Účastníci: Ross, Zacham, Lucavern d’Karnak, Grah’Thok a Brent

Obchodník Elir Tinuron si u vozu během příprav na cestu k Bráně uvědomil, že možná bude úspěšnější při doručení daní, když najme bandu žoldáků na bránění káry před lupiči. Dobrodruhové tak trochu tušili, že vezou Amnianský med, vysoko zdaňované zboží, které by rád Elir schoval před úřady.

Nejdříve, pět žoldáků bojovalo proti několika hrdlořezům a banditům, kterým se podařilo poškodit vůz na tolik, aby mohli ukrást zboží. Rossova zručnost pomohla zachránit vůz před zničením, ale byli zpozorováni paladinem a jeho skupinou.

Když vůdce karavany požadoval najít alternativní cestu do Baldurovi brány, v té chvíli bylo jasné, že Elir není čestný jak vypadá. Uvnitř jeskyně banditů našli přístav a tak převezli sudy s medem. Pak pokračovali skrz hlavní bránu, převlečeni za farmáře.
Později, Zacham chtěl předat barely do rukou Flaming Fist.

[Všichni kromě Zacha dostali zaplaceno 1000 zlaťáků]
[Těm co chtěli předat zboží Fist strážím se změnilo o něco přesvědčení na zákonné]

Pokud chcete koupit nebo prodat nějakou výzbroj, doporučuji se podívat na forum „The Auction House„, kde se konají pravidelné aukce nejrůznějších věcí.

Pozor na dodržování práva a pořádku ve městě, jeden váš chybný krok a už vám dělají společnost jen myši ve vaší cele. Přečtěte oficiální seznam zločinů na forum „~Official list of crimes~„. Na některé zlotřilce byla vypsána tučná odměna. Například na polovičního orka známého jako Sven byla vypsána odměna 25000 zlaťáků, že by rychlý prachy? Ceduli se jmény nejhledanějších zločinců najdete na foru „Wanted Notices/Criminal Registry„.

Velmi užitečným nástrojem pro RP hráče je „PC TOOLS„, obsahuje velkou sadu funkcí. Důležité funkce se především skrývají pod tlačítkem „Save charakter“(uložení postavy) a „Safe Location“(bezpečná lokace). Také pomocí tohoto nástroje můžete postavit stan nebo hodit kostkou proti DC. Menu PC TOOLS se vám rozbalí po podržení pravého tlačítka myši na ikoně vaší postavy. Návod jak odstranit stan nebo tábor najdete na foru „How to remove Tents, Campfires and other stuff..„. Další užitečný návod pro PC TOOLs najdete na foru „How to Create Macros and Change Text Formats“, pro vytváření maker a změny textového formátu. Mám tu poslední odkaz na forum BG „Roleplaying Skill Checks„, zde je návod jak použít kontrolu schopností v RP hře. No dál už vás nebudu prudit odkazy na toto forum, i když by se tu dalo upozornit na další zajímavé informace.

Tak snad jsem vás trochu navnadil na tento opravdu kvalitní NWN2 PW server, kde si chvílemi připadáte jako v papírové hře „Dragons & Dungeons“.

Napsat komentář