The Kingdom of Haven – PW NWN2

The Kingdom of Haven je nejlépe hodnocený PW NWN2 svět na stránkách NWN2Vault. Jelikož i jeho návštěvnost podle stránek NWNList Scry, je velmi dobrá, rozhodl jsem se přeložit něco málo z toho co jsem našel na NWN2Wiki. Tento svět je určen pro dospělé RP hráče a je zasazen do světa Forgotten Realms. Modul vyžaduje datadisk „Mask of the Betrayer“ a „Storm of Zehir“.

Úvod
Heven je aktuální Neverwinter Nights 2 modul, který je umístěn v sekci „Social“. Naleznete zde dvě startovní města, Sharessia(hlavní město) a Kortuga.

Perzistentní svět Haven je otevřený jen pro hráče starší 18 let, jelikož uvnitř modulu je obsah pro dospělé.

Server byl nedávno upgradeován a lagy byly drasticky omezeny. Obsahuje nejvíce unikátního a pravděpodobně nejlepšího obsahu ze všech serverů vůbec. Nejvíce do modulu přispívá KEMO. Kromě jiného také obsahuje klempířský systém umožňující výrobu mechanický výtvorů.

Stručný obsah
Rozmanití a exotičtí lidé žijící společně v Kingdom of Haven. Kingdom of Haven je umístěn mezi „Moonshae Isles“ a „Lantan“, západně od „Nelanther Isles“ ve Forgotten Realms. Jedná se o rušný přístav, jenž čelí mnoha vnitřním a vnějším hrozbám.

Velká část zábavy v modulu Haven se odehrává na oficiálním forum modulu, kde se většina hráčů podílí na rozvoji komunity kolem tohoto PW světa. Hráči pravidelně komunikují prostřednictvím Haven fora. Občas se stane debata trochu vášnivá, ale většinou jsou všichni v pohodě. Jednoduše to dokazuje zaujetí, které má hráčská komunita pro tento svět.

Haven je především RP server se silným společenský podtextem. Každý hráč si musí, před vstupem do světa, vybrat jestli bude „free person“(volná osoba) nebo servant(pomocník). I když ve hře existuje PvP , RP hra je více podporována. PvP hra je často zahrnuta do plánovaných soutěží, jako jsou turnaje a v pozadí běžícím příběhu. Jelikož Haven je zaměřen na RP, svět akceptuje sex a sexuální chování mezi hráči. Proto kdokoliv bude podezřelý, že je mu méně jak 18 let bude muset DM prokázat svůj věk nebo mu bude natrvalo zakázán přístup na tento server.

Historie Havenu
Hlavním městem Kingdom of Haven je malé přístavní město Sharessia ležící na pobřeží Amn a jižně od ostrovů Moonshae. Město je postaveno na několika kamenných plošinách, které jsou umístěny na moři. Spolu s velkým množstvím země ležící jižně a západně na dvou ostrovech za centrem města. Podnebí je tropické.

Historicky, Sharessia sloužila jako frekventovaný přístav pro zboží a otroky z Faerunu pro všechny západní body. Vládla zde slabá monarchie jejíž vrcholem byl král Lucius of Haven, a obecně byl považována za divoký ostrov bez zákona. Po zmizení krále Luciuse většina původní populace vyslala dva diplomaty do Waterdeep, aby našla náhradu za hlavu vlády.

Dvojice diplomatů se ve Waterdeep setkala s královnou Queen Ilsa z Erosu, která zde byla na návštěvě, a přesvědčila ji vzdát se trůnu v Erosu, aby vyřešila záhadné zmizení Sharessianských obyvatel. Převzala kontrolu nad vládou a přivedla sebou velký počet Erosianů, aby odhalili dno problému. Erosiani a další imigranti objevili velké starověké město drowů pod jižním ostrovem. Po dlouhé a vyčerpávající bitvě bylo drowí město obyvateli z města Sharessia vyčištěno a vchod byl zablokován. Poslední drow žalářník utekl z trosek se zašifrovanou zprávou a sadou nádob naplněných různými druhy písku, ale jeho sebevražda ukončila jeho výslech a jeho slova zůstávají záhadou. Drowí vláda teroru, která stála tolik životů a rozbila původní monarchii, snad konečně skončila.

Začínáme

Kde najdu modul Haven?
Haven je umístěn na serveru „IlsasAdultHaven“ a modul má jméno Haven. Spustěte NWN2 a klikněte na ‚Multiplayer'(hra pro více hráčů). Jděte do levé sekce „Social“, označte „Haven“ a klikněte na „Join Game“(připojit ke hře). Předtím než vstoupíte do modulu budete potřebovat tři soubory, hak, tlk a pwc soubory pro hru, které jsou uloženy na forum.

O čem Haven je?
Haven je server jen pro dospělé se sexuálním obsahem. Jakýkoliv podezřelý hráč, bude muset DM dokázat, že je mu více jak 18 let. Jestliže nebude schopen svůj věk prokázat, bude mu zakázán přístup do modulu. V Havenu se očekává RP hra. Jinými slovy, prosazujte osobnost vaší postavy. Nezapomeňte: Akce vaší postavy mají jisté důsledky a Haven je město, kde vládne právo a pořádek(strážci), zatímco v Kortuga je nastaveno full PvP(vaše postava může být napadena).

Co můžu dělat v modulu Haven?
Nejvíce zábavy ve městě a okolí si užijete při průzkumu. Hráčům se především doporučuje vzít nějakou práci ve městě a nebo od lépe zavedených postav. Existuje tu mnoho pozic, které poskytují unikátní RP cesty, jenž můžou býti sledovány.

Mám být „free person“(volná osob) nebo servant(pomocník)?
Když vstoupíte poprvé do modulu Haven, asi nejdříve budete chtít být „free person“. Pomocníci musí dodržovat pravidla a omezení, které můžou být pro někoho, kdo právě vstoupil poprvé do města trochu matoucí. Poté co se seznámíte s městem a pochopíte jak funguje obchod s otroky, můžete zkusit novou postavu, která bude pomocníkem.

Jsou zde nějaká omezení na typ postavy s kterým můžu hrát?
Ano, nevytvářej postavu mladší 18 let. Kdokoliv takovou postavu vytvoří dostane ban na serveru. Všechny NWN2 standardní rasy jsou povoleny. Aktuálně nejsou povoleny, upíři, vlkodlaci a další alternativní a nestandardní rasy. Přečtěte si prosím forum, především sekci „God-Modding“, „Auto-Hitting“ a další, přesvědčte se že vaše postava bude hrát kvalitní RP předtím než začnete. Svůj životopis můžete teď vytvořit a nebo změnit ve hře v průběhu hry. Pokud si přejete vytvořit svůj životopis později, vložte do vašeho popisu postavy „((Check Inspect))“. Jestliže máte pochybnosti o pozadí vaší postavy, můžete poslat tak zvaný „Unusual Background Request“ prostřednictvím příslušného formuláře, tak si budete jisti, že vaše postava je pro tento svět vhodná.

Jak vydělám peníze a získám zkušenosti?
Peníze a zkušenosti můžu být získány v bojové lokaci(jako je například Goblin Island), nebo je vaše postava může získat za kvalitní RP hru od DM. Někteří hráči také můžou dávat dalším hráčům zkušenost, nikdy nevíte jestli s jedním takovým hráčem zrovna nemluvíte, takže vždy hrajte svoje nejlepší RP! V Haven existuje velké množství Guild. Vstupem do některé guildy se nejlépe seznámíte s ostatními hráči. Hospoda „Tapper’s Harker Inn“ je společenským centrem v království Haven. Skoro vždy tu najdete někoho na pokec. Alternativně, temné individua můžou najít více zábavy v Kortugu a to buď v putyce „The Booty In“ nebo v Countess Club. Ale pozor, není to moc tolerantní prostředí pro ty co nedokážou projevit příslušný respekt, nebo se nemíchat do cizích záležitost.

Kde můžu koupit šaty, brnění a zbraně?
Obchodníci jsou umístěny na různých místech v království Haven. Mluvte se všemi NPC, možná vám poradí kde najdete obchod. Jsou zde také dvě NPC, které vám za peníze upraví vzhled vašeho brnění. Svoje služby poskytují v hospodě The Booty Inn. Neprocházejte přes menu těchto NPC moc rychle způsobuje to lagy.

Jsou zde DM questy a můžu se k nim připojit?
Ano, pořádají se tu pravidelné DM questy. Odlehlé lokace se v modulu Haven pravidelně mění, tak aby bylo vytvořeno příslušné prostředí pro nový quest. Aktuální quest je inzerován v sekci ‚News‘, všichni se můžou zapojit do questu bez ohledu na zkušenosti. Pokud se chcete připojit ke questu jednoduše se připojte do hry v čase kdy se quest koná a pošlete zprávu „tell“ koordinujícímu DM.

Napsat komentář