Vše o trávě

Mám tu pro vás po malé přestávce, další překlad průvodce NWN 2 toolsetem. Pro náhodné návštěvníky, překládám tohoto průvodce z těchto stránek. Tentokrát jsem přeložil malou kapitolu o pokládání trávy.

Mám tu pro vás po malé přestávce, další překlad průvodce NWN 2 toolsetem. Pro náhodné návštěvníky, překládám tohoto průvodce z těchto stránek. Tentokrát jsem přeložil malou kapitolu o pokládání trávy. Mám tu ještě jeden malý tip na zajímavé stránky pro ty co si hrají, nebo si plánují hrát s toolsetem NWN2 stejně jako já.

U tohoto průvodce předpokládám, že už víte jak se pohybovat v toolsetu a jak se pohybovat v náhledu lokace. Také předpokládám, že umíte už vytvořit novou lokaci a že umíte vymodelovat svůj terén .

Aby jste mohli položit trávu do své lokace, klikněte na záložku terénu (Terrain tab) na pracovní ploše a pak klikněte na tlačítko Grass:

Plochou „Brush“(štětec) by jste už měli už znát, jedná se fakticky o stejný nástroj jako je pod tlačítkem „Terrain“. Odlišuje se jen nastavením Density(hustota), kde se nastavuje kolik trávy se pod štětcem vytvoří.

Další plocha je „Options“, kterou můžete vidět dole:

Jak můžete vidět dole, zde máte Blade Size(velikost stébla), kde se nastavuje velikost trávy. Také tu je nastavení Blade Size Variation(různá velikost stébla), kde se nastavuje různá velikost stébla, takže tráva nemá stejnou výšku. čím větší číslo tím větší rozdíly ve výšce jednotlivých stébel.

Dále tu máme plochu „Grass“(tráva):

Zde máme tlačítko „Paint“(malovat), na které musíte kliknout a pak se přesunout do náhledu lokace. Pak klikněte na místo kam chcete namalovat trávu. Další tlačítko je „Erase“, které odstraní všechnu trávu pod štětcem, po kliknutí levým tlačítkem myši. A pak je tu seznam trav z kterého si můžeme vybrat.

Pro výběr trávy stačí jen kliknout na vybranou trávu levým tlačítkem myši, vybraná tráva bude zvýrazněna modře, navíc tu je rolovací lišta, pomocí které můžete procházet seznamem nahoru a dolů. Můžete vybrat až tři druhy trav, které můžou být položeny najednou(stačí jen kliknout na další trávu).

Jestliže se pokusíte vybrat 4, pak jeden výběr se automaticky zruší. Vypadá to že zde není žádné omezení na počet druhů trav, které můžou být nakresleny na jedné dlaždici(tile).

2 responses on “Vše o trávě

Napsat komentář