Vítejte u nás

Vítejte na na nových stránkách neverwinter.cz, tyto stránky jsou odvážným pokusem vytvořit na internetu malé útulné místo pro všechny tvůrce a zapálené hráče perzistentních světů. I když naše stránky jsou určeny především komunitě hráčů Neverwinter Nights, budeme otevření i dalším online herním projektům. Naším cílem je pomáhat všem těm nadšeným tvůrcům, kteří se vrhli do tvorby virtuálních světů.
Hraním počítačových online her se vytváří prostor pro sociální interakce a sociální kontakt, prostor pro formování přátelství.

Neverwinter Nights je jedinečná RPG hra postavená na světoznámém herním systému D&D. Hra je především výjimečná svým multiplayerovým systémem a nástrojem na tvorbu a vedení dobrodružství. Neverwinter Nights může nahradit klasické večerní seance hráčů AD&D s tužkou, papírem a kostkami. Pán jeskyně vytvoří dobrodružství pomocí nástroje „nwn Aurora Toolset“ , které pak může uložit na server, kam se připojují hráči. Na jeden server může být připojeno až 64 hráčů a jednotlivé servery můžou být spolu navzájem propojeny. Herní svět může pán jeskyně DM moderovat přímo ve hře, jako postava.