Higher Ground – PW NWN

Higher Ground (dále HG) je jednoznačně nejoblíbenější, technicky nejvyspělejší a naprosto výjimečný NWN1 modul. Tento modul hostuje celkem 8 serverů, které jsou vzájemně propojeny a hráč může přecházet z jednoho na druhý a dokonce posílat zprávu hráčům na jiných serverech. Jedná se o akční modul, který lze nejlépe popsat jako Diablo v NWN kabátě. Opravdu, RP je tu téměř zakázáno a pro RP hráče je vyhrazen server 118, kde se hraje tvrdé HCRP. Nicméně, tento server je skoro vždy prázdný. Co se hráčské základny týče, průměrný online status je něco kolem 70 hráčů.

Srovnání s Diablem má svou logiku, je to bezhlavé mlácení příšer, sem tam splnění tzv. tagu, což je quest, který vám nikdo nezadá, ale sestává prostě a jednoduše ze zabití bosse v nějakém dungeonu. Žádný craft, jen sem tam se portnete do města a doplníte fullhealy a resy a pak se zas portnete zpátky do víru boje. Výbavu si ze začátku kupujete ve městě, ale brzy začnete nacházet mnohem lepší kousky a na vyšších úrovních už ve městě nic užitečného nekoupíte a musíte lootovat. Loot je často konstantní a na daných místech jsou vždy stejné věci. Dokonce lze hrát i HC mód hry, kde nesmíte spolupracovat s non-HC postavami a hrajete na 1 smrt. Což je téměř nehratelné, protože přestože ve městě je za pár šupů balík 50 resů, někdy mrtváka zastihne autorespawn a pak je v případě HC vše ztraceno a na všech serverech se objeví vaše parte.

Tuhá bitka o korunu nesmrtelnosti

Ale nejlepší věc na HG je IMO fakt, že můžete hrát jakýkoliv build a vaše postava bude schopná. Dokonce i nepovedená věc jako PDK nebo kombinace z ďáblovy dílny jsou tady hratelné. Za to může jednak výbava, na lvl 40 už nosíte předměty +13, jednak fakt, že modul je stavěn pro partu a jednotlivec nemá šanci zvládnout téměř žádného bosse a pak úpravy povolání, speciální kombinace povolání (tzv. quasiclassy), úpravy featů, skillů a kouzel, přes 200 subras a nakonec maximální úroveň 60. Těch změn a vychytávek je tolik, že stavět build předem je stejně nemožné. Obecná rada při stavění buildu je dát inteligenci aspoň 14 kvůli všem těm novým skillům a vzít alespoň na lvl 40 něco co má akrobacii pro co nejvyšší AC.

A další tuhá bitka, tentokrát v pekle

Angličtiny se nebojte, jak už bylo řečeno HG je akční server, takže se zde moc nemluví, všechny informace co by kdo chtěl si o vás stejně může zjistit přímo ve hře, takže se vás nemusí ani ptát. Jediné co pro hraní na HG potřebujete je tedy nejnovější CEP a týden dovolené 😉

Informace o serveru, jednak najdete na HGWiki a na forum Higher Ground BB.

ShaDoOoW

Napsat komentář