BG:TSCC – NWN 2 PW – 3.díl

Neverwinter Nights 2″Baldur’s Gate: The Sword Coast Chronicles„(BG:TSCC). Včera jsem hráli na tomto kvalitním Neverwinter Nights 2 perzistentním světě. K serveru jsem se připojil přes NWN2 klienta, vybral jsem v Role Play sekci server „Baldur’s Gate: TSCC“ a potvrdil stahování rozšíření hry (cca 700 MB, 150 kbs, 1:30 h). Soubory se vám automaticky stáhnout do příslušných adresářů pomocí Auto-Downloaderu. Pak následuje vytvoření postavy a připojení do hry. Hra, na to že tam hrálo cca 60 hráčů, celkem nelagovala a odezva byla slušná, byla dobře hratelná. O popularitě tohoto serveru svědčí, že ve špičce je tam připojeno až 80 hráčů. Lokace a questy jsou provedeny profesionálně, nenarazil jsem na žádné hrubé chyby. Pro lepší orientaci na serveru jsem vám přeložil pravidla serveru:

Pravidla NWN2 PW serveru „Baldur’s Gate: TSCC“

Nebudeme přísní. Máme tu jen pár jednoduchých pravidel, které doporučujeme dodržovat, aby hra byla pro všechny hráče zábavná. Hlavním pravidlem je prostě být v pohodě a nezapomenout, že se jedná jen o hru.

Poznámka: Pokud sdílíte router s dalším hráče (nebo internetové připojení) musíte navštívit tento topik na našem foru a provést změny ve vašem .ini souboru. Pokud tyto změny neprovedete, může být vaše adresa zabanována.

 1. „Baldur’s Gate: TSCC“ je Role Play server, jenže je zasazen do světa „Forgotten Realms“. Prosím, respektujte toto nastavení a pokuste se být ve své postavě (IC). Pokud je potřeba něco vysvětlit, můžete vystoupit ze své postavy (OOC), ale neměli by jste při tom rušit probíhající role play okolo vás. (Prosím, označte váš ooc proslov značkou „ooc: nebo „//“, před nebo po vaší řeči. Mluvení OOC v party-chatu je povoleno. DMko vám může zakázat ooc v party-chatu při pobíhajícím questu, aby se redukoval text v jeho chat okně.
 2. Přečtěte si jaké změny byly provedeny v tomto světě, aby jste porozuměli změnám v mechanice hry a jaký to bude mít vliv na koncepci vaší postavy. Popis změn najdte zde(anglicky).
 3. Powerbuild pravidlo: Na levlu 20 musíte mít ke každému svému povolání nejméně tři levely. Jestliže jste porušili toto pravidlo, kontaktujte DM, aby mohla být vaše postava opravena. Po dosažení úrovně postavy 20 je povoleno si vzít nové povolání, ale měli by jste o svých plánech informovat DM. Musíte si pak, do dosažení levelu 30 vzít 3 levely nového povolání.
 4. Prosím nepoužívejte pro svojí postavu známá jména (jako „Robin Hood“ nebo „John Do’Urden“). Nedávejte před své jméno žádné tituly nebo životopis, který jste si nezasloužili. Nejste král, šlechtic , generál ani baron, pokud vás jím neprohlásíme. A nakonec, použijte pro svojí postavu spíše jméno než popis (jako „Big Man“(Velký muž)). Pokud porušíte toto pravidlo, můžete svojí postavu najít s novým jménem.
 5. Prosím, přečtěte si PVP pravidla zde(anglicky).
 6. Nebuďte frustrovaní, neútočte na někoho znovu a znovu, nebo, po porážce v duelu, nevracejte se zpátky a znovu neútočte. Pokud bude prokázáno, že útočíte tímto způsobem, budete varování nebo odstraněni z PW
 7. Jakékoliv zneužívání chyb (exploit) ve hře bude potrestáno ztrátou XP/levelu nebo banem. Pokud se vám něco zdá jako exploit tak to pravděpodobně exploit je. Kouzlení z Quickcast GUI ve chvíli, když vaše postava změnila podobu (shape-shifted), je známý exploit a neměl by se zneužívat. Jen druidové s Natural Spell můžou vyvolat kouzlo v divoké podobě.
 8. Není povolena přestavba postavy (character rebuilds), jen za výjimečných okolností (poškozený bic, etc.). Je na vás, aby jste si vytvořili správnou postavu podle svých představ. Snížení levelu je povoleno.
 9. Nejsou povoleny žádné OVERRIDES! Override soubory můžou způsobit nečekané chování pro tento server. Prosím vyčistěte si svůj override adresář, předtím než se připojíte k tomuto serveru.
 10. Neobtěžujte nikoho s OOC. Pokud budete nahlášen při této činnosti, budete vyhozeni ze hry (booted) nebo dostanete ban.
 11. Pokud máte problém s jakýmkoliv hráčem nebo DM, neposílejte to veřejně na forum, ale pošlete PM se screenshotem DM.
 12. Prosím nepoužívejte WASD klávesy pro pohyb, vytvářejí paketovou povodeň.
 13. Nejsou zde žádná pravidla pro kempování (grinding). Jen prosíme, aby jste byli ohleduplní vůči dalším hráčům a nekempovali v lokacích několik hodin a nedali dalším hráčům šanci si dobře zaexpovat v této lokaci.
 14. Když je DM ve hře, prosím nepoužívejte party chat, pokud ho nepoužíváte pro RP. Party chat se zobrazuje v DM chat boxu a dělá mu to problém při řízení questu.
 15. Jestliže by jste rádi hráli za Klerika (Cleric) nebo další duchovní povolání, včetně Stormlorda, prosím přečtěte si tuto sekci(anglicky).
 16. Není povolen Metagaming! Metagaming je využití informací, které nebyly právoplatně získány postavou ve hře.
  Například:
  • Použití jména nad něčí hlavou jako je jmenovka, dokud nenajdete tuto osobu v postavě, neznáte její jméno.
  • Poslání tellu příteli, který není s vaší postavou ve chvíli její smrti, aby přišel do vaší lokace a obživnul ji.
  • Použití informací, které zjistíte s postavou 1 a hraní s postavou 2 a použití řečených informací neprávoplatně získané postavou 2.
 17. Server a všechny interakce jsou hodnoceny PG-13. Stejně tak, grafické zobrazení nahoty, grafické násilí, nebo jakýkoliv sexuální obsah jsou striktně zakázány. Jestliže si nejste jistí co toto hodnocení znamená nebo vyžadujete objasnění, zdržte se těchto aktivit dokud se nezeptáte DM.
 18. Není povolen meta-game looting. Zahrnuje to kempování v lokaci u pokladu a čekání na reset, umístění postavy u truhlice s pokladem a opakované logování do hry za účelem vybrání lootu, atd.
 19. Hráči by neměli použít neviditelnosti, plížení, nebo další techniky, které znemožňují detekci postavy, k tomu aby postava získala loot v dungeonu, který je již obsazen. Je odpovědností každého skrytého lootra, aby se přesvědčil, že nepřeskočil další hráče pracující v dungeonu. Dungeony se můžou prodloužit o několik map, a můžou obsahovat kolekci map s podobným tématem a potvor.

Ignorace těchto pravidel není výmluvou pro jejich nedodržování. Je vaší odpovědností si je přečíst a porozumět jim, jestliže hrajete na tomto serveru.

Napsat komentář