Jak a k čemu používat komunikační kanály?

Jak na to? Našel jsem na foru Equilibrie tohoto malého průvodce komunikací v NWN od Labira. Návod se mi moc líbí a jelikož si myslím, že je platný i pro ostatní NWN moduly, tak jsem ho přenesl sem:

Vzhledem k tomu, že mnoho hráčů, zejména nováčků, hledá údaje zejména na fóru, tak i zde připomeneme souhrnně jak a na co používat ve hře jednotlivé komunikační kanály.
Kanály lze přepínat kliknutím myší na malý obdélníček s názvem kanálu vlevo dole před vstupním polem pro zápis textu komunikace.

Metasekvenci lze uvést před vlastní zprávou a tak zaslat zprávu do požadovaného kanálu bez přepínání kanálu. Znaky <> označují měnitelnou část sekvence. Takže např. ve výsledku znamená např. Labir.

Příkazy pro kanály na mluvení

Zjistil jsem, že to spousta lidi neví a přijde mi to pohodlný, tak to sem napíšu. Když chcete použít jiný kanál (Whisper, Party) a je to treba jen ojediněle a nechce se vám myší přepínat kanály. Nebo když chcete použít kanály ve vlastních makrech, tak tady jsou příkazy, které jednotlivé kanály označují:

  • /tk – obyčejná mluva, kanál Mluva (Talk)
  • /w – šeptání, kanál Šepot (Whisper)
  • /dm – DM kanál
  • /p – kanál Družina (Party)

Takže když do normálního běžného kanálu Mluva (talk) napíšu:

  • /w hmm, moc se mi to nezdá

Postava to zašeptá, aniž byste museli kanály přepínat.

Mluva (Talk)

IC kanál – nejběžnější kanál. Vypisuje se bíle. Standardní mluvení postavy, je slyšet asi do okruhu 30 sáhů. Pro IC komunikaci mezi postavami se prakticky používá jen tento kanál a kanál Šepot.

  • Metasekvence: /tk

Šepot (Whisper)

IC kanál. Identický s kanálem Mluva, ale je slyšet jen do vzdálenosti asi 2 sáhů. Vypisuje se šedě. Pro IC komunikaci mezi postavami se prakticky používá jen tento kanál a kanál Šepot.

  • Metasekvence: /w

Družina (Party)

IC kanál. Kanál slouží zejména pro kontaktování DM v IC záležitostech (zavolání stráže, objednávka předmětu u řemeslníka, atd…). Postava mluví do tohoto kanálu pouze do okamžiku nežli se DM dostaví – pak přechází zpět do režimů Mluva nebo Šepot. Vypisuje se bíle.

Ve výjimečných případech lze použít i pro IC komunikaci, kdy např. průzkumník volá mezi lokacemi z nitra jeskyně na zbytek party venku, jenž je ve skutečnosti jen pár sáhů daleko, ale díky přechodu mezi lokacemi nedosažitelní pro kanál Mluva.

To co pošlete do kanálu Družina uvidí pouze členové jenž máte v družině a navíc všichni DM ať jsou kdekoliv. Tento kanál neslouží pro OOC komunikaci!

  • Metasekvence: /p

Řekni (Tell)

Primárně OOC kanál. To co pošlete do tohoto kanálu uvidí jen a pouze cílový hráč. Lze vybrat z okna Seznamu hráčů výběrem cílového hráče a kliknutím na ikonku „Řekni“. Případně kliknutím na portrét postavy pokud je s vámi v družině. Vypisuje se zeleně.

Tento kanál lze případně použít ve výjimečných případech i pro IC komunikaci – příklady a použití naleznete na webu Equilibrie v sekci Jak hrát RP – kapitola 5.1.3. Režim Řekni.

  • Metasekvence: /p „account příjemce“

PJ kanál (DM channel)

Kanál slouží pouze pro kontaktování DM v OOC záležitostech jako jsou chyby, problémy technického rázu a podobně. To co odešlete do tohoto kanálu se vám nezobrazí, ale zprávu obdrží všichni DM ve hře. Vypisuje se tyrkysově.

Kanál neslouží pro kontaktování DM v IC záležitostech! Pakliže přesto hráč kontaktuje DM pomocí tohoto kanálu v IC záležitosti, tak je mu vysvětleno jak kontaktovat DM (či dán odkaz na fórum či na web).

Sepsal Labir WB PW Equilibrie

Napsat komentář