Rozhovor s Chilia

Po menší pauze jsem udělal rozhovor s jedním starým hráčem NWN a Demony. Jak už to bývá, každý hráč NWN projde určitý vývojem, někdo se stane DMkem a někdo zas podlehne toolsetu a věnuje svůj čas tvorbě světů. Chillii mnozí z vás znají nejenom jako dobrého RP hráče, ale také jako organizátora Pražských srazů v známé Smíchovské hospůdce “Hlubina”. Jedná se o velmi přátelskou osůbku, která velkým kusem práce přispěla do naší NWN komunity. Tady máte rozhovor s tvůrcem modulu test, který běží na GameParku:

Jindragon: Patříš mezi nejdéle hrající hráče NWN, kdy si začal NWN hrát a jaký byl tvůj první dojem z této hry?
Chilia: Musím se přiznat, že už nedokážu přesně říct kdy sem začal hrát, ale více jak 4 roky to bude určitě. Co si však pamatuji moc dobře bylo to jak sem byl ze hry doslova „vypleskej“. Byla to moje první zkušenost s hrou tohoto typu a musím říci že mě to opravdu dostávalo. Vzhledem k tomu že sem vyrůstal na klasice RPG Diablo bylo NWN pro mě něčím úplně novým.
Jindragon: Jaká věc tě nejvíc na NWN nadchla?
Chilia: Rozhodně DM. Může to znít dosti divně, ale je to tak. Neměl sem ani ponětí že něco takového je a když sem dostal svůj první quest NWN mě naprosto pohltilo.
Jindragon: V čem si myslíš, že je největší kouzlo fantazy RPG her?
Chilia: Myslím, že je to převážně v silných příbězích co se týče Singl Playeru.
Jindragon: Vzpomeneš si na svůj první quest, který si v NWN od DMka dostal?
Chilia: Jistě naprosto přesně. Bylo to asi tak že jsem s Martusem de Urdo, Galahadem a Lucindou (cca 4 roky zpět) lítali po kryptě a najednou nás přepadli síly nemrtvých. Úspěšně jsme se probojovali zpět na povrch a zašli jsme k Zorathusovi do jeho věže v přístavu. Ten nám řekl že temné síly se začínají množit a bla bla bla… Naším cílem tedy bylo postarat se o to, aby démoni spolu s nemrtvýma zůstali pod kontrolou…
Jindragon: ..a jak to dopadlo?
Chilia: Dopadlo to tak že nakonec musel zasáhnout velký Olios. Takže si to jistě už domyslíš…
Jindragon: Určitě si měl nějakou oblíbenou partičku s kterou si se vydával na dobrodružné výpravy do zatuchlých kobek, kde jste museli spojit všechny vaše schopnosti dohromady, aby jste přežili a odolali přesile. Co pak to bylo za partičku a máš v paměti nějaké neuvěřitelné dobrodružství?
Chilia: Partička to byla skvělá a krom výše jmenovaných bych mohl ještě přidat Thoruse, Seraph de Mordney a zajisté Glorfindela. Dobrodružství bylo spousty nedá se snad ani pamatovat na všechny. Ale v paměti mám staré Doupě zla a staré doupě obrů. Tam začínalo veškeré dobrodružství.
Jindragon: Povíš nám nějakou veselou příhodu, kterou si při hraní NWN 1 zažil?
Chilia: Těch mám taky za ty léta spousty. Však poslední má veselá událost je s Johnym Břitvou. (můj poslední lump) a Reservou sluneční ochránce elfů. Jednalo se o souboj. Možná bych našel i screeny. Ale už si přesně nepamatuji co jaká postavička říkala.
Jindragon: No bylo by fajn kdyby si ho našel. Jaká zbraň nebo věc, kterou získala tvoje postava ti udělala největší radost?
Chilia: Jednoznačně kamínek kvůli kterému začalo dosti hádek a aférek. Byl to mocný kámen Aleanen.
Jindragon: Copak to bylo za mocný kámen?
Chilia: Byl to nejlepší kámen na Demone. Vkládal se do zbraně a přidával +7 vylepšení zbraně a 2k20 magický zranění, tuším…
Jindragon: Tvůj nejoblíbenější NWN server je Demona, který další server tě ještě zaujal a proč?
Chilia: Mám li bát upřímný další server by pak jen Gwain Tharr s Validii. Bohužel mě nezaujali už od začátku a tak jsem opět přepnul na Demonu. Proč? Gwain Tharr byl prázdný spoustu lokací bylo neosídleno. Jistě chápal sem že to bylo ještě v začátku, ale i tak mě nějak nenadchl. Rozhodně mě pak rozhodilo jako RP hráče ty možnosti PRC, kde bylo spoustu dalších classu a to strašně dlouhé zakládání postavy, která nakonec byla jiná než jsem chtěl. Vallidia byla v tomhle ohledu jiná. Byla postavena na základní paletě a tak sem se střetl s jinými itemy, ale i tak nebylo to přesně to co mi nabízela Demona. Snad mi Admini odpustí :).
Jindragon: Hrál si také nějaký čas MMORPG WoW, pokusíš se tuto hru srovnat s NWN?
Chilia: Pokusit se o to můžu, ale dle mého názoru je to nemožné. Neboť je to na úplně jiném principu. Jediné podobné je snad zabíjení NPC a tím pádem i tzn. „Expení“. Co mě, ale zaujalo bylo podání toho „Expení“ neboť je to spousta questů, která dá se říct nutí k tomu zabíjet potvory a tím i expit. Je to daleko příjemnější než někde tvrdnout v nějakém Dungeonu a prostě hodiny a hodiny mlátit do těch samých potvor.
Jindragon: Postavil si nový test modul, který hráčům slouží k otestování si hry. Jak se to seběhlo, že se z tebe stalo WB malého modulu, který má celkem slušnou návštěvnost?
Chilia: Přišel sem k tomu jako slepej k houslím. Po těch letech hraní sem začal přemýšlet o tom jak to funguje myslím NWN všeobecně. Tak sem se začal učit no a výsledek je Test.
Jindragon: Jsi s výsledkem spokojený, nebo plánuješ další úpravy?
Chilia: S výsledkem jsem zatím spokojený ačkoli nejde ani tak o mě jako o hráče ;). Ano úpravy chystám dokonce jsem navrhnul CTF (Capture The Flag), které musím ještě doscriptovat a odzkoušet. Další je pak systém craftu ATS.
Jindragon: Kdyby si měl kouzelnou hůlkou pomocí které by si mohl vytvořit za sedum dní fantazy svět, jaký svět by to byl?
Chilia: To je hodně složitá otázka. Pokusím se nějak odpovědět, ale tohle je třeba si dobře rozmyslet. Jednalo by se o PR svět, kde by fungovalo vše na Questech. Snažil bych se brát příklad z WoW neboť je to opravdu příjemný způsob jak se dostat na další úroveň.
Jindragon: Jak na tebe zapůsobilo NWN2 a už si ho hrál?
Chilia: Přiznám se že NWN jsem viděl zatím jen na obrázku. Nemám tedy žádné zkušenosti, ale už se moc těším, až mi dorazí poštou…
Jindragon: Jaké hry krom NWN si v poslední době hrál a můžeš prosím ke každé hře napsat stručný komentář, co se ti na ní líbilo či nelíbilo?
Chilia: WoW. Pohltilo mě jako NWN na začátku. Líbí se mi jak je udělaný má různé vychytávky a tak. Jinak jsem zatím nic v poslední době nehrál neboť mám starosti s WoW serverem a tvorbou Testíku.
Jindragon: Stavíš WOW server? Prozradíš nám nějaké podrobnosti?
Chilia: Musím přiznat že ano a prošel už řadou testů. Jedná se o emulátor Mongos, který podporuje pouze originál. Tudíž žádný hack klienty ani cracky. Prostě nainstalované WoW s patchem 1.12.1 a 1.12.2. Snažím se o to aby to bylo co nejvíce podobné oficiálním serverům a však to není vůbec snadné.

Napsat komentář