Modul mánie (7.díl)

Dalším modulem v našem seriálu bude předělávka RPG klasiky „Icewind Dale“ pro NWN2. Dobrodružství je zasazeno do světa Forgotten Realms, konkrétně do nehostinné polární oblasti Planiny ledového větru (Icewind Dale), v níž se odehrává i trilogie románů Planina ledového větru Roberta Anthonyho Salvatoreho. Více informací o starém Icewind Dale najdete na wikipedii. Modul „Icewind Dale (NWN2)“ vytvořila skupina amatérských tvůrců z Neverwinter Nights komunity a dále tento projekt rozšiřují a vylepšují. V článku najdete překlad popisu modulu a komentáře hráčů z NWN Vaultu.

Autor modulu píše:
Modul je remakem Icewind Dale pro NWN2. Obsahuje vše před Kuldaharem. Stále na modulu pracuji a plánuji přidat další obsah jako vesnice, atd.

Popis:
Náš příběh začíná zde, v tiché rybářské vesnici Easthaven. Někteří ji také nazývají „Desetiměstí“(Ten Towns) z Planiny ledového větru (Icewind Dale), tato malá komunita není ani tak městem, ale spíše skupinou zchátralých chatek namačkaných kolem ledového pobřeží jezera „Lac Dinneshere“. V matně osvětlené hospodě, skupina schoulených cestovatelů sedí kolem stolu, vyměňují si příběhy a tvoří plány do budoucna. Vůbec nic netuší o následujících událostech v kterých budou hrát svojí roli.

Jedná se o kampaň, takže pro spuštění modulu musíte vybrat v menu hry „Nová kampaň“(„New Campiagn“). (vyberte new game/new campaign/Icewind Dale/start campaign.)

Rasy: všechny rasy z IWD jsou podporovány, další by měli fungovat.
Povolání: všechny povolání z IWD jsou podporovány, další by měli fungovat.
Velikost party: skupina dobrodruhů do 6 členů
Obtížnost: Souboje jsou vyvážený do velikosti party o 4 členech. Parta 6 členů to bude mít lehké.

Instrukce pro instalaci:

-Vložte „Icewind Dale“ adresář do následujícího adresáře …my documentsNeverwinter Nights 2Campaigns
-Vložte „icewind_dale.HAK“ soubor do následujícího adresáře …my documentsNeverwinter Nights 2hak
-Vložte „iwd_01.mod“ soubor do následujícího adresáře …my documentsNeverwinter Nights 2modules
-Vložte „mus_easthaven.bmu“ soubor do následujícího adresáře …my documentsNeverwinter Nights 2music
-Vložte „mus_templetempus.bmu“ soubor do následujícího adresáře …my documentsNeverwinter Nights 2music

Pro hraní modulu musíte mít instalovaný datadisk SoZ. Modul „Icewind Dale (NWN2)“ byl hráči na NWN Vaultu ohodnocen známkou 9.35 z deseti.

Komentáře hráčů:

Sabriana:
Velmi hezké – jaké vzpomínky se vrátily zpět. Možná bych také mohla znovu nainstalovat staré IWD, BG hry a trochu si je zahrát. Moc se mi líbí tento modul, velmi dobře udělaný, podobá se hodně originálu s (mnohem) lepší grafikou. Měla bych si nechat postavu a uložení hry pro (snad brzo) aktualizovanou verzi nebo bych měla dát, více kompletní verzi, nový začátek? Rozhodnutí, rozhodnutí … No dobře, moje bardka si vedl dobře, proč si ji neponechat. Takže, pevných 8.50 a o trochu víc pro pěknou myšlenku. A také bych tebe a ostatní, kteří ti pomáhají, chtěla podpořit v další tvorbě tohoto dobrodružství.

Kaliesto:
Nepomyslel jsem na to, že by bylo možné udělat remake něčeho jako je toto. Ale stále dávám přednost originálu IWD.

Thullraven:
Prosím dokonči to!!! Toto je jednoduše modul, který bych si chtěl nejvíce zahrát. Z mého pohledu nebylo nikdy vytvořeno lepší RPG jako BG a IWD série. Nedočkavě očekávám konečný produkt.

Napsat komentář