BG:TSCC – NWN 2 PW – 1.díl

Jelikož se u nás zatím NWN2 PW serverům moc nevede, rozhodl jsem se podívat za kopečky a vybrat jeden perzistentní Neverwinter Nights 2 projekt, který tu do nejmenších detailů popíšu. Ano, chystám se na jednom zahraničním NWN2 serveru hrát, tak abych vám zprostředkoval co nejvíce informací. Po krátkém výběru jsem se rozhodl pro přátelský RP PW „Baldur’s Gate: The Sword Coast Chronicles„(BG:TSCC), který je na NWN Vaultu oceněn cenou „Hall of Fame“. V tomto článku najdete především základní informace o tomto světě, přeložené texty z oficiálních stránek světa a komentáře hráčů. Pokud by se vám po přečtení této upoutávky chtělo semnou prozkoumat tento svět, nebojte se dole pod článek napsat nějaký komentář.

Proč jsem vybral právě tento svět?
Snažil jsem se o výběr kvalitního serveru se slušnou návštěvností. Pokud navštívíte stránky NWNList Scry, zjistíte že se jedná o jeden nejnavštěvovanější NWN 2 server. Ve špičce se k modulu připojuje až 40 hráčů a průměrná návštěvnost je kolem 20 hráčů. Na stránkách NWN Vaultu je tento modul hodnocen hráči známkou 9.97 z 10 a jedná se o třetí nejlépe hodnocený server, což dokládají i komentáře hráčů pod popisem serveru. Dále jsem se mrknul na hezky a jednoduše provedené stránky modulu, kde jsem našel všechny důležité informace. Také forum je dobře organizováno, najdete zde velké množství užitečných informací a rozsáhlou sekci „Rolplay Area“, kde hráči píšou o svých dobrodružstvích a DM informují o posledních questech. Také se mi líbí, že server je zaměřen na role-playing hru, ale nejedná se o striktní RP server, takže snad zde nebudou vadit nedostatky v mé angličtině.

Co potřebujete pro hraní na BG:TSCC?
Hraní na tomto NWN2 PW serveru je zdarma, potřebujete jen originální DVD hry „Neverwinter Nights 2“ a datadisk „Mask of the Betrayer“. Modul nepodporuje nejnovější datadisk „Storm of Zehir“, jelikož podle tvůrců modulu, tento datadisk nezapadá do koncepce BG:TSCC a je především určen pro singl hru. Dále si pro hraní na serveru musíte stáhnout rozšíření hry HAK a PWC soubory (více v odstavci Downloads).

Tak a teď pro vás volně přeložím některé texty ze stránek modulu, které by vás mohli zajímat. Pokud dáváte přednost originálním textům, nebo nevěříte mému překladu, můžete si kliknout na link pod přeloženým textem. Na stránkách tohoto PW světa je opravdu velká kupa informací a určitě se vše nevejde do tohoto článku, takže další texty přeložím v dalším dílu.

Úvod:
PW „Baldur’s Gate: The Sword Coast Chronicles“ (BG:TSCC) je zasazen do světa Forgotten Realms (FR), na jižní konec Sword Coast. Tento server je především zaměřen na role-playing s velkým množstvím možností pro RP a akční dobrodružství. Když hráči opustí město nebo vesnici a vyrazí na průzkum nebo plnit questy, vstoupí do divočiny odpovídající pár místům ve FR. Obsažená oblast má velký potenciál předvést Sword Coast a ponořit hráč do opravdového Forgotten Realms dobrodružství.
Máme přístup k něco přes 50 knihám o Forgotten Realms a stovkám mapám. Každá lokace a bytost byla vytvořena v duchu Forgotten Realms. Přijďte k nám na Faerun, jeden z nejlepší fantasy výtvorů v dnešní době.

Downloads:
Pozor! Je velmi důležité provést kontrolu vašeho adresáře „Override“, který najdete ve vašem „…My Documents/Neverwinter Nights 2/overrid“. Tento adresář musí být prázdný!

HAKS – rozšíření hry
Smažte všechny soubory z adresáře HAK, předtím než přidáte nové haky. Všechno co potřebujete ke stažení najdete dole.
Stáhněte HAKy zde. Nemusíte být členem pro použití této stránky. Jestliže aktualizujete z předcházející verze, stáhněte jen tento soubor. Vložte je do adresáře „…My Documents/Neverwinter Nights 2/hak“.

PWC soubor
Smažte všechny soubory z adresáře PWC, předtím než přidáte nový soubor. Starý soubor PWC může způsobit problémy.
Stáhněte nový PWC soubor zde a vložte ho do adresáře „…My Documents/Neverwinter Nights 2/pwc“.

Připojení:

Můžete se k serveru připojit přímo(direct connect) použitím následující aktuální adresu najdete na stránkách NWNList Scry.

Více aktuálních informací o připojení k serveru najdete na stránkách Getting Started – Baldur’s Gate The Sword Coast Chronicles wiki.

Vítejte na palubě:
Právě jste si vytvořili PC a jste připraveni pařit. Začínáte v přístavním městě Baldur’s Gate na pobřeží „Sword Coast“. Vaše cesta začíná v „Docks District“.
Dobrým místem, kde koupit zbraně pro začátek je Maltzův obchod se zbraněmi v Docks Districtu. Můžete si tu koupit zbraně a brnění a stejně tak si nechat změnit jejich vzhled. Před prvním dobrodružstvím doporučujeme si projí město a zjistit co lze kde koupit a co se vám bude na vaší výpravě hodit. Mluvte se všemi, které potkáte a možná dostanete nějaký úkol. Možná zjistíte, že váš měšec zlaťáku je plnější než byl při vašem příjezdu… Možná by tu mohla padnout slova o krádeži, vraždě a jiných „lotrovin“ nebo zlých činů. Strážní v červené zbroji, které uvidíte hlídkovat po městě, jsou známí jako „Flaming Fist“ a netolerují žádné lotroviny. Byli jste varováni…
V Docks Districtu také najdete „Bulletin Board“ vývěsní ceduli, kde najdete nejrůznější vzkazy, můžete tu najít zajímavou práci nebo věci k prodeji či ke koupi.

Dobrodružství
Dobrá, máte vaší výzbroj, prohlídli jste si město a jste připraveni vyrazit za dobrodružstvím, na jih od Baldur’s Gate! Dobře, tady jsou ta moudrá slova. Buď opatrný, když cestuješ sám dobrodruhu, mnoho statečných duchů těžce zaplatilo za svou ješitnost. Blízko od jižní brány najdete farmáře Jorn a jeho farmu. Když si s ním promluvíte, zjistíte, že potřebuje pomoc s místním problémem. Jižně okolo pobřeží od jeho farmy zjistíte, že jste vstoupili do divočejší oblasti. Nebezpečné ruiny a záhadné jeskyně s vlky potulujícími se okolo. Jenom pamatujte, opatrnosti není nikdy dost….

Pravidla:
Zde na serveru „Baldur’s Gate: TSCC“ nejsou žádné plány být přísný na dodržování pravidel. Máme jen jednoduchá pravidla, které pomůžou všem si užít hru. Hlavním pravidlem je být hlavně v pohodě a uvědomte si, že se jedná jen o hru.

Pravidla serveru najdete na forum Forum Rules – Baldur’s Gate : The Sword Coast Chronicles : NWN2 Persistent World

Komentáře hráčů:
Mdwagner: Hraji výhradně jen na tomto serveru přes devět měsíců. Byl jsem velmi ohromen atmosférou, výborným návrhem lokací, ohromným herním obsahem serveru, nadšeným vývojovým týmem a oddanou hráčskou základnou. Nový obsah je pravidelně přidáván a je zde nepřetržitá kontrola kvality realizovaná týmem. Zkuste tento server, nebudete zklamáni, uvidíme se ve hře.

Shorn: Tento server mě zaháčkoval hned první den, kdy jsem na něm začal hrát. Výborný návrh, nadšený a šikovný vývojový tým se skupinou aktivních DM, jsem neviděl na žádném jiném NWN2 PW.

Sen: Výjimečný herní svět. Připojte se a vyzkoušejte!

Více informací o serveru najdete na stránkách Baldur’s Gate The Sword Coast Chronicles wiki

One response on “BG:TSCC – NWN 2 PW – 1.díl

Napsat komentář