Modul mánie (6.díl)

Chtěli jste někdy hrát za stranu zla? Co takhle být jednou z nejzlejších, nejobávanějších, nejopovrhovanější bytostí na Faerunu? Co takhle stát se drowem, temným elfem? Toto vše najdete V jednom z nejlépe hodnocených Neverwinter Nights 2 modulů na NWN Vaultu (známka 9.33). Modul „A Hunt through the Dark Remastered“ je konverze NWN1 série od autora „Markus „Wayne“ Schlegel“. Příběhová linka modulu je založena na sérii drowských novel „War of the Spiderqueen“ a „Lady Petinent“. Hunt through the Dark Remastered je první částí trilogie pokrývající dobu zvanou „Silence of Lolth“.

Přeložil jsem pro vás část textu z recenze od „VPJ“, kterou jsem našel na NWN Vaultu:

Stručný obsah
Začínáte jako najatý žoldák kněžkou bohyně Lolth, který má přivést nové otroky, ale náhlý objev změní plány vaší zaměstnavatelky. Buď vaše PC dosáhne skvělého úspěchu nebo nemyslitelného selhání. V průběhu hry prozkoumáte underdark a odhalíte ….

Hra:
A Hunt through the Dark Remastered (AHTTDR) je středně dlouhý příběhový modul v kterém je zabaleno velké množství herního obsahu. Příběh se logicky rozvijí, pokračuje krok za krokem, lokace za lokací až k vyvrcholení.
Příběh modulu je velmi lineární, ale i přesto zde je dost vedlejších úkolů a nepovinných lokací, které vytvářejí pocit průzkumu. Lokace jsou dobře navržené a každý přechod do lokace dává smysl a zapadá do děje příběhu. Při dosažení nové lokace je vždy do mapy přidán nový bod, takže vždy najdete cestu zpět. Navíc, deník postavy je dobře aktualizován, a tak jsem nikdy nebyl nechán v nevědomosti, co mám udělat a kam bych měl jít.

V AHTTDR je málo magie, málo lootu, takže hráči, kteří hledají nechutně velké množství zlata, nebo by rádi prodali jejich přebytečný dlouhý meč +16 na zabití čehokoliv, nenajdou v tomto modulu zalíbení. I když zde je velké množství užitečné výzbroje, budete muset vybírat, přemýšlet kolik toho unesete, abyste si neuhnali kýlu. Sběratel vzácných věcí bude mít asi problém, jelikož je zde velmi málo obchodníků, kde můžete prodat vaše trofeje. Ale pravda je, že nikdy se nestal žoldák boháčem, že?

Systém smrti je standardní OC/MotB, který funguje dobře. Ale chybou by bylo, nezmínit se tu o systému odpočinku (resting system), jelikož se jedná o jeden z nejlepších, který jsem kdy viděl. Vaše skupina nemůže odpočívat, pokud není poblíž „odpočinkový“ objekt nebo nemáte sebou balíček pro přežití, aby jste si pomocí něho postavili tábořiště. Myslím, že je to dobře vyvážený systém o proti neomezenému odpočinku a některých velmi restriktivních rest systémů.

Jednou věcí, o které jsem se už zmínil, ale nepopsal jsem jí podrobněji, je výborný návrh lokací. Vyděl jsem hodně map, ale neviděl jsem nic tak dobrého jako vzít malou mapu a dát do ní dojem, že zde je mnohem více než opravdu je. Skoro každý kout a skulina obsahuje nějaké fajnové věcičky pro nalezení nebo použití. Mapy v AHTTDR mají správnou velikost a atmosféru. Dávají dobrý dojem z dobře navrhnuté velikosti lokace pro prozkoumání. Jakékoliv zpětné vyhledávání je minimální a hledání bez cíle tu neexistuje.

Varování před obsahem!
Pozor tento modul nebude asi vhodný pro 7 leté děti, jelikož obsahuje hrubý jazyk. Hrajete zde za zlého týpka, který patří do civilizace, kde vlastnění otroků je jejich božské právo. Možná se rozhodnete, že svému dítěti radši stáhnete jiný modul.

Zábava
I přesto že jsem nečetl žádnou knihu od Salvatore a ani jsem nehrál předcházející NWN1 verze, musím říci že jsem si užil skoro každou minutu hry. Je velmi osvěžující vidět drowy v jejich přirozeném prostředí. Tento modul dává hráčům něco navíc, nežli drowa jako „nejzlejšího týpka týdne nebo „znak dobrého drowa“ jako je Drizzt Do’urden nebo Nathyrra. Je to druh zábavného modulu, pro ty kteří si přejí vidět temnou stranu Forgotten Real a být opravdu zlej!

Tento text jsem velmi volně přeložil z recenze od „VPJ“.

Komentáře hráčů:

Aetheria: I když jsem se nikdy nedostal ke hraní NWN originálu, nemohla jsem si nechat ujít šanci vyzkoušet tento kousek – a jsem ráda, že jsem to konečně začala hrát! Je to unikátní a výborný modul, který kazí jen pár gramatických chyb a překlepů. Líbí se mi jak je PC vloženo do vedlejší pozice, přestože ve většině modulů má PC hlavní slovo, takže i když je příběh velmi lineární, dává smysl.

Dragoon001: Super! Pořád se třesu. Miluji tento modul. Jsem velký fanoušek Drowů, ne pro jejich barvu kůže, krutost nebo jejich lásku k válce a násilí, ale pro jejich stálé machinace, podvádění, intriky, zradu a nezdolnou víru. V modulu je vše.

VirtualAngel: Výborný příběh a hra. Zachycená kultura drowů byla velmi zábavná. Jenom dialogy by mohli být udělány o něco lépe, ale to není důležité.

Napsat komentář