I. Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark

Hordes of the Underdark (HotU) je druhý ze dvou datadisků k Neverwinter nights. Vývojáři z BioWare tvrdí, že dobrodružství NWN: Hordes of the Underdark je určeno postavám alespoň na 15. úrovni. Tu si do hry buď importujete přímo z NWN či Shadows of Undrentide, nebo vám ji herní generátor vytvoří sám. V tomto přídavku bude vaše postava navíc moci dosáhnout až 40. úrovně, dosud to byla v souladu s pravidly pouze dvacátá. Mezi další novinky datadisku patří například šest tříd (Champion of Torm, Pale Master, Dwarven Defender, Weapon Master, Shifter, Red Dragon Disciple), 16 přidaných kreatur (třeba pavoučí démoni), více než 40 dalších kouzel, nový systém tvorby předmětů, nové typy zbraní a zbrusu nový hudební doprovod.

Dosavadní děj:
Před nedávnem jste po douhém pobytu utekl ze Sféry Stínů. Dobrodružství v této temné sféře vás proměnilo z nefalšovaného nováčka ve zkušeného dobrodruha. Díky útěku z této sféry jste se stal hrdinou hospodských vyprávění a snů dětí, které se snaží napodobovat vaše hrdinské činy. Pod městem Hlubina leží Podtemno a z něj se řítí armády temnoty, aby nádherného město oblehly. Nedávno jste dorazil do Hlubiny a snad se brzy přesunete z příběhů smrtelných dobrodruhů do opravdu epických legend o hrdinech.
Více pomocníků:
Nyní máte možnost mít v partě více pomocníků. Počet se rozšířil na dvě osoby, takže je možné doplnit svoji postavu dalšími užitečnými pomocníky.
Příšery:
I tento datadisk nabízí nové příšery, zde je menší ukázka.
Beholdeři:
Beholdeři, také známí jako „koule mnoha očí“ nebo „oko tyrana“, jsou příšery z nočních můr. Z očí mohou vystřelovat ohnivé paprsky, které jejich nepřátele na místě zahubí. Mrknutím oka dokáží zneškodnit všechnu magii dobrodruha, který pak je „snadnou kořistí“.
Drideři:
Tyto krvelačné stvůry se ukrývají v hlubinách země a hledají teplou krev jakéhokoliv druhu. Všichni drowové musí podstoupit zkoušku, kterou jim ukládá bohyně Lolth. Ti, kteří ve zkoušce neuspějí, jsou odsouzeni k utrpení jako napůl pavouci, napůl drowové. Drowové a drideři se navzájem zuřivě nenávidí.
Želatinové hroudy:
Tyto téměř průhledné hroudy pomalu putují podzemními chodbami a jeskyněmi a pohlcují zdechliny, živé bytosti a odpad. Během chvíle dokáží znehybnit a pohltit i dobrodruha.
Illithidé:
Tyto příšery s chapadly jsou také známé jako mozkomoři (mind flayers) a obvykle mají slabé tělo, ale velmi silnou mysl. Jejich psionické útoky mohou paralyzovat protivníka, čímž illithidé získají čas, aby mohli ovinout chapadly oběti a vysát jí mozek. Po této události většina dobrodruhů umře. Mozkomoři také dokáží vytvářet realistické iluze, kterým snadno každý uvěří.

Napsat komentář