Mere of Dead Men (Bažiny Mrtvých Lidí)

Bažiny Mrtvých Lidí

Mám tu pro vás překlad kousku textíku z příručky Forgotten Realms, jedná se o popis místa nacházející ho se blízko vesnice High Cliff, na kterou si jistě vzpomenete z originálního dobrodružství NWN2. Připravovaný modul pro NWN2 „Questík“ se bude odehrávat v těchto nehostinných místech, plných rozličných agresivních potvor, které se nedočkavě třesou na vaší návštěvu.
Nakonec se to trochu rozrostlo o par dalších vlastních textíků. Neberte to jen jako reklamu na Questík, ale jako i inspiraci jak propagovat váš vlastní svět na těchto stránkách. Rád uvítám pěkné legendy a příběhy z vašeho světa na našich stránkách.

Popis místa(překlad z FR příručky):
Tyto obrovské slané bažiny jsou roztáhnuté podél Sword Coast(Mečové pobřeží) na západ od Sword Mountains(Mečové hory). Jedná se o pusté a zahmyzené místo a obydlené velkým množstvím divokých a agresivních zvířat, které je velmi zřídka navštěvované civilizovanou rasou.

Bažiny byly pojmenovány podle události v které byly zapleteny tři armády Phalormu, Uthtower a Horde of the Wastes(Hordy západu). Po té co král Uthtoweru poprosil mocného mága Iniarva, aby mu pomohl zachránit jeho království, před orky.. Lich Iniarv zakouzlil mocné kouzlo, které zvedlo hladinu moře a to zatopilo celou zemi a utopilo v ní všechny tři armády i s obyčejnými lidmi království.

Cestovatelé, kteří cestují podél High Road(Hlavní cesta) cesty, často podnikají vyčerpávající pochod trvající po tři dny a noci, jen aby se vyhnuli kempování blízko Mere of Dead Men. Během noci se will-o’-wisps(bludičky) houpají nad bažinami podél této High Road silnice. Legendy vypráví o plavoucích ostrovech uprostřed bažin a lizardech jimž vládnou lichové, stejně tak darktentacles(chapadlovci) v proporcích gargantuan(přerostlé ještěrky), doppelgangers(zlý duch), yuan-ti otroci, chrámy nelidských bohů, obrovské pijavice s bullywug(ropušák) jezdci, a velký černý drak Voaraghamanthar.(Podle všeho, Voaraghamanthar má identické dvojče zvané Waervaerendor a tyto dvě ještěrky jsou dospělí černí draci.) Zatopeno bylo několik bohatých hradů a zámků, které také zmizely v bažinách, a jen jejich nejvyšší věže a cimbuří vyčuhují z temnoty bažiny. Tohle místo zahrnuje Naerytar, Holk House, Mornhaven Towers, and Wolfhill House.

Jedna stará legenda praví:
V roce 614 DR, orkové zaútočili na království Phalorm a porazili jeho armádu. O rok později orkové obléhali zbytek Phalorm obránců okolo Iniarv’s Tower, bývalé bydliště dávno zmizelého mága království Uthtower. Bitva vyrušila a rozzlobila Iniarva( který se stal lichem a obýval dno krypty věže.)
Iniarv mrštil mocným kouzlem proti narušitelům jeho věže, ale zdánlivě nekonečné hordy orků brzo dobily dobře opevněný Uthtower. Zoufalý král King Uth VII poprosil licha ve jménu odvěké aliance s Uthtower o pomoc proti nájezdu orků. S krutým humorem, Iniarv vážně přijal žádost a rozpoutal gigantické kouzlo, které způsobilo zvednutí oceánu a zaplavení země. Obrovská mořská záplava tak v jeden okamžik pohřbila společně lidi a orky uprostřed jejich zápasu na život a na smrt.

Iniarvova věž
Ruiny Iniarvovy věže se zlověstně tyčí nad bažinami a v jejich zdech se to hemží podivnými přízraky. Tajuplný stín zakrývá tento architektonický monument, který se někteří lordové z Hlubiny snažili ovládnout, ale bez úspěchu, ani jeden voják z vojenské jednotky vyslané do bažin se už nikdy nevrátil…jako by ta věž byla prokletá. O lichovi Iniarvovi, který prý stále obývá tuto věž kolují nejrůznější pověsti. Po mnoho let ho nikdo nespatřil, přesto o něm lidé a elfové ve vesnicích kolem bažin mluví jako by nebyl jen časem zaprášenou legendou.

Blokáda Hifgh Cliffu:
Proslýchá se, že prý Lord Nasher vyslal malý vojenský oddíl pod vedením mladého ambiciózního velitele Svana Emthera k bažinám Mere of Dead Men. Vojáci města Neverwinter rozbili svůj tábor v přímořské vesnici Hifgh Cliff, která leží vedle těchto nebezpečných bažin. Vesnice je neprodyšně uzavřena nesmlouvavými vojáky, kteří nechtějí nikoho pouštět ven, nejenom vesničany, ale i cestující a obchodníci jsou tak nedobrovolnými vězni této vojenské posádky. Proč Lord Nasher poslal vojáky k bažinám Mere of Dead Men? Proč se vojáci usadili v jinak bezvýznamné vesnici na pobřeží Sword Coast? Proč zadržují vesničany a cestující do města Neverwinter ve vesnici? Jaký úkol dostal Svan Emther od Lorda Nashera?

Milá Salimo,
Píši ti tento dopis z mále vesnice High Cliffu, kde jsme zakotvili s naší obchodní lodí, abychom nabrali čerstvou vodu a doplnili zásoby na cestě do Neverwinter. Jaké ošklivé překvapení nás čekalo v této zapadlé špinavé díře. Uvítala nás nevlídná posádka zamračených vojáků Lorda Nashera, která překazila všechny moje naděje že se spolu brzo shledáme. To mi bohové přichystali zas pěkné překvapení, jen co je pravda, lumpové jedni! A to jsem byl před cestou v chrámu toho prevíta hgrf… no ani nemůžu vyslovit jeho jméno, obětoval jsem mu celou zlatku a on mi provede takovou věc? Povím ti byl jsem fakt vzteky bez sebe, když jsem se to dozvěděl tak mě kapitánovi muži museli držet, abych tomu arogantnímu namyšlenému blbečkovi nepomuchlal to jeho krásně naleštěné brnčo! Mluvím tu o veliteli Svana Emtherovi, který zablokoval se svou bandou dutohlavů, tento malý bezvýznamný přístav. Prý jedná podle doslovného příkazu Lorda Nashera. Jaká drzost, až tohle budu vyprávět…no ale nebudu se rozčilovat, že? Navíc, mě ten tupej blbeček a budižkničemu, nechtěl vůbec vysvětlit proč tu mám já první občan města Neverwinteru trčet v tomhle odporném místě plného bodavého hmyzu a venkovského smradu. Zkusil jsem to i po dobrém, nabídnul jsem mu nějakou tu zlatku, když mě znáš nejsem lakomí, ale představ si to, on odmítl! Asi mu to připadalo málo, ale to se panáček mílí ze mě víc zlata nevytáhne! S jeho vojáky také nebyla žádná řeč, všichni se hned zamračí, jakmile jim položím otázku proč tu jsou. Ach jo, já se tu snad zblázním! To je hrůza! Moc mi chybíš miláčku. Mají tu i nějakou hospodu, to víno co tu rozlívají je fakt hnus a ta inteligentní společnost co tu je! Farmáři a námořníci, všichni to jsou hrozní opilci. Hned první den mě jeden námořník pozvracel! Prý, že se to na té pevnině nějak moc houpá. No prostě největší noční můra! Ale znáš mě, už jsem něco prožil a vždy jsem si dokázal poradit. Tak trochu jsem se vetřel do té jejich veselé společnosti. Ne, neboj se nepil jsem, jen jsem předstíral a hrál to jejich kymácení ze strany na stranu a šlapání si na jazyk. No a z jednoho vojáka jsem dostal zajímavou informaci. Poslouchej dobře, ten voják mi vyprávěl nějakou hloupou pověst o jakémsi lichovi, ale pak se hovor stočil na nějakou osobu a věc. Jeho řeč byla dosti nesouvislá a zmatená, ale zjistil jsem, že tu na někoho čekají. Na někoho z Hlubiny, který má u sebe něco co zajímá samotného Lorda Nashera. To musí být opravdu něco! Úplně se mi rozklepali ruce, když mi to docvaklo, tady půjde o velkou věc Salimo! Myslím, že bych z tohoto nepohodlí mohl vytřískat i nějaký ten slušný zisk! No ne? Salimo jak vidíš našim plánům nepřejí bohové, opravdu jsem se moc těšil na ty tvoje….(tady začíná nudná část dopisu v zájmu zdraví čtenáře, jsem ji vynechal)
…. už se nemůžu dočkat, až se zase shledáme.

Assim, tvoje roztomilé prasátko…chrochty, chrochty….

High Road(Hlavní cesta)
Cesta kolem Mere of Dead je dlouhá více jak sto mil. Veškeré cestovatele i obchodníky bohužel, čeká pár mil dlouhá cesta kolem bažin, jedná se o nejbližší cestu z Hlubiny do Letohradu. Nejenom monster z bažin se musí cestovatelé obávat, ale i loupeživého lorda, který je znám v Neverwinteru pod přezdívkou “Ropucha“. Tuto přezdívku mu dali obchodníci, pro které je jako ropucha sedící na prameni. Pro obchodníky je High Road důležitá obchodní tepna spojující Hlubinu a Neverwinter. Ano je tu ještě vodní cesta podél pobřeží Sword Coast, ale tam zas operují piráti, takže je to prašti jako uhoď. Proto se obchodníci vydávají na cestu jen ve velkých karavanách s dobře ozbrojeným doprovodem žoldáků. Otázka je co jsou tito žoldáci zač a jakou mají minulost, má obchodník jistotu, že svěřuje své bezpečí do správných rukou?

Napsat komentář