WB review (druhá část)

Dnes budeme pokračovat v oprašování starých článků, které se týkají tvorby světa v NWN. V minulém díle jsme si připomněli některé články, návody a tutoriály pro začínající World Buildery (WB), články o scriptování, perzistenci, řemesla a craft. Oba díly “WB review“ jsou věnovány začínajícím i pokročilým WB v NWN1 a NWN2 toolsetu.

Tento textík bude plný odkazů na nejrůznější články, tedy nečekejte že se zde dovíte něco nového a převratného. Článek si klade za cíl udělat logický přehled všech článků na našich stránkách a připomenout tyto články krátkým komentářem. Také zde budou odkazy na zajímavé věci okolo tvorby modulu v NWN toolsetu.

HAK
HakPak je balíkem souborů, který můžou obohatit modul. Lze tak přidat vlastní zvuky, předměty, příšery, portréty, ale i jiné tilesety a zbraně. Jedná se vlastně o takové rozšíření hry o nové věci, které byly vytvořeny NWN komunitou tvůrců. Kde najdete HAKy pro své moduly? Centrem všech Wbéček na celém světě je NWVault, kde najdete velký výběr nejrůznějších rozšířeních pro váš modul. Máte už stažený HAK a chcete ho použít ve svém modulu, ale nevíte jak na to? Přečtěte si “Návod, jak přidat nové haky do modulu“, jenž vás krok za krokem provede instalací nového haku.

Další články na téma HAK:

Pokud budete chtít a moc pěkně mě poprosíte, můžu některé ty návody v angličtině pro vás přeložit. Jinak radši vás už nebudu trápit dalšími odkazy, ještě bych se jich našla pěkná kupa, pojďme raději na další téma, které je také moc zajímavé.

Optimalizace
Jedním z největších nepřátel hratelnosti jsou lagy, proto tvůrci modulu by neměli zapomínat na optimalizaci výkonu NWN serveru. Kvalitu modulu určuje i to jak je optimalizován, zda jednotlivé scripty a způsob jak jsou vytvořeny lokace zbytečně nezatěžuje výkon modulu. Doporučuji tento stručný článek o optimalizaci modulu: “Malý průvodce optimalizací lokace“. A pokud jste v minulém dílu přehlídli článek o BioWare databázi “Jak na BioWare databázi?“.
Velkým pomocníkem při optimalizaci je Neverwinter Nights Extender (NWNx), kde můžete v konfiguračním souboru nwnx.ini nastavit logování všech funkcí, počty jejich zavolání a dobu kterou spotřebovaly. Potom se zaměříte na ty co trvaly příliš dlouho, nebo se velmi často spouští a pak následuje refaktoring. Nastavení ini souboru a příklad výstupu z logu NWNx:

[PROFILER]
MaxLogSize = 512 ; in KByte
LogLevel = 1 ; 1=overall statistics, 2=full script callstack

Tipy a triky
Název tohoto posledního tématu v tomto článku je trochu zavádějící, protože sem zapadne asi vše ostatní co bylo o modifikaci hry Neverwinter Nigths na našich stránkách napsáno a nezmínil jsem se o tom v předcházejících tématech. Tak tady máte ty chytré články:

Pokud vás náhodné čtenáře těchto stránek zaujala tvorba modulu v NWN toolsetu, zkuste zaklepat na dveře nějakého PW světa, tvůrců je nedostatek a určitě vám někdo otevře.

Napsat komentář